Petra (26): Kamarádka mi naservírovala domácí cupcake těsně před seznamovací večeří s přítelovými rodiči a pěkně mi zavařila

Chodila jsem s přítelem jen krátce, vypadalo to vážně a chtěl mě seznámit se svými rodiči. Těsně před večeří, ze které jsem byla přirozeně nervózní, jsem se zastavila na kafe ke své kamarádce. Ta mi naservírovala i domácí cupcake. Co všechno do něj dala, mi ale řekla, až jsem ho celý s chutí snědla. Ze seznamovací večeře se pak stalo peklo.

Nebuď tak upjatá

Jsem děsná trémistka, když jsem tak měla poznat poprvé rodiče svého přítele, klepala jsem se jako ratlík. Toho si všimla i má nejlepší kamarádka, ke které jsem přišla jen dvě hodiny před večeří na kafe. Chtěla jsem, aby mi ohodnotila outfit a dala pár rad, jak se chovat. Podobnou večeři jsem totiž absolvovala úplně poprvé, zatímco ona byla již o dost zkušenější, co se kluků týče. Pořád mi opakovala, abych nebyla tolik upjatá, do kafe mi dala panáka rumu, a pak přinesla svůj sladký výtvor.

Něco jsem napekla, ochutnej

Cupcake vypadal božsky, navrchu byla šlehačka, a tak jsem s chutí ochutnala. Když jsem ho snědla, zeptala se mě, jak mi je, a to mi začalo být divné. Když se začala šibalsky smát, pomalu mi to začalo docházet. Zeptala jsem se jí, co všechno do toho dala, na to jsem dostala odpověď, že sama za chvíli uvidím. Večer předtím měla Marcela párty a upekla je s marihuanou. Abych se trošku odvázala, dala mi jeden těsně před večeří. Jenže já se vůbec neodvázala, začalo mi být špatně a na večeři jsem málem ani nedošla.

Já tě zabiju!

Přirozeně jsem byla na kamarádku naštvaná, tohle se nedělá! Ona se bavila a mě se po chvíli začal úsměv také rozjíždět. Smála jsem se od ucha k uchu, pak jsem zase měla pocit, že se zblázním, protože mi bylo špatně. No nálada jako na houpačce a byl čas odejít. Přítel mi zavolal, že stojí před vchodem, ať už jdu. Marcela mi řekla, ať piju hodně vody a vyprovodila mě. Myslela jsem si, že ji snad zabiju, to jsem se ale pořád ještě smála.

Co to s tebou je?

V autě jsem dostávala záchvaty smíchu, pak jsem chvíli mluvila úplně z cesty a přítel si myslel, že jsem se u Marcely opila. Ptal se mě pořád dokola, co se mnou je, ale já svůj skutečný stav nechtěla přiznat. No nakonec jsem musela. Ještě před vchodem do restaurace jsem celá zbělala a začala se mi motat hlava. Byl to hodně silný cupcake na někoho, kdo trávu kouřil jen jednou v životě.

Tvá přítelkyně je na drogách?

Přítel mi slíbil, že se o mě postará a nějak to zakecáme, pořád věřil, že tráva přestane za chvíli účinkovat. To se ale přepočítal. V restauraci bylo hrozné horko, potila jsem se, ale pořád jsem byla děsně bílá jako stěna, blábolila jsem hrozné nesmysly a do toho se smála. Jeho rodiče si mysleli, že jsem na drogách. Nakonec jsem musela odběhnout na záchod, tam jsem se pozvracela a bylo rozhodnuto, že večeře končí.

Ještě půl roku poté mě jeho rodiče neměli rádi, mysleli si, že v něčem jedu a měli o svého syna strach. Pohádce o tom, že mi to dala kamarádka, nevěřili. Dnes už je to dva roky, co jsme spolu a vzali mě na milost.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu