Mnoho faktů, které jste o spodním prádle nevěděly

Přidat na Seznam.cz Přidejte si náš web na hlavní stránku seznam.cz

Odborníci tvrdí, že byste měly mít minimálně 10 kusů spodních kalhotek a 4 podprsenky. Jednu pro běžné nošení, jednu krajkovou, třetí pro zvláštní příležitosti (třeba přesně padnoucí pod společenské šaty) a čtvrtou sportovní. Češky obvykle příliš neřeší, zda vršek a spodek k sobě ladí, ve Francii by se to stát nemohlo. Jen a pouze kvůli pocitu, který pak žena má. Říká se, že prádlo je vaše „druhá kůže“ a zvyšuje sebevědomí. Ale jenom o tom to není.


Jak to, že má stejná žena více druhů velikosti podprsenky?

Je to opravdu zvláštní. Jenže ona neexistují žádná mezinárodní měřítka. A tak si každý výrobce může určovat své velikosti i podle toho, ve které zemi se nachází. A logicky, ne v každé zemi mají ženy stejné typy postav. Například máte-li obvod hrudníku 80 centimetrů a chcete si koupit podprsenku z Anglie či USA, počítejte s velikostí 36. ve Francii by to bylo číslo 95 a v Austrálii číslo 24. A stejné je to i s košíčky. Takže, pokud to lze, zkoušejte a poměřujte, na velikosti nespoléhejte.

Anketa: Chodíte spát v podprsence?
Celkem hlasů: 84

Může si žena vzít stejné kalhotky i další den?

Možná vás to překvapí, ale proč ne? Tedy pokud máte prádlo suché a čisté a určitě tehdy, pokud používáte intimní slipové vložky. A samozřejmě nesmíte mít žádný výtok nebo infekci. Striktně se doporučuje převlékat si kalhotky na sport. Při fyzické námaze se zpotíte a vlhkost je ideálním prostředím pro šíření bakterií a kvasinkových infekcí.

Proč tak často kloužou ramínka dolů?

Tady může být důvodů víc. Například špatně vybraná velikost podprsenky – jestliže máte volnější obvod podprsenky, ramínka se uvolní a budou klouzat dolů. Odborníci proto doporučují koupit si podprsenku s mírně těsnějším obvodem, ale opravdu jen mírně! Látka se časem sama vytáhne a přizpůsobí se tělu. Na podprsenky dávejte dobrý pozor při praní, právě ramínka jsou část, která se rychle vytáhne a opotřebuje.

Jakou podprsenku koupit, pokud má žena každé prso jiné?

Problém lze řešit různým způsobem. Můžete si koupit podprsenku z více elastického materiálu (satén nebo bavlna s elastanem), které se menším rozdílům snadno přizpůsobí. Nebo naopak zakupte podprsenku s pevnými košíčky, které odpovídají velikosti většího ňadra. Alternativním řešením může být i použití push-up podprsenky s odnímatelnou výplní. Díky ní můžete přidávat a ubírat, kde je potřeba.

Z jakého materiálu by spodní kalhotky měly být?

Určitě nic neriskujete, pokud koupíte prádlo z bavlny. Ta je prodyšná a dobře absorbuje vlhkost. Špatný není ani polyester, hodí se skvěle na sport.

Je vhodné v podprsence spát?

Dříve se věřilo, že spát v podprsence podpoří tvar a pevnost prsou. Nyní už víme, že je to naprostý nesmysl, ba naopak je to poměrně nezdravé. Může se stát, že pevná konstrukce podprsenky může dráždit kůži, zpomalovat krevní oběh a nebudete moct v klidu usnout. Proto spěte v tom, v čem jste zvyklé, jen bez podprsenky!

Většině mužů se nejvíc líbí krajky, a to v barvě červené nebo černé. Ženy nejčastěji kupují prádlo bavlněné v neutrálních barvách. A klasické „bombarďáky“ stále vítězí!

Autor: Michaela R.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si náš web na hlavní stránku seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.