Mnoho faktů, které jste o spodním prádle nevěděly

Odborníci tvrdí, že byste měly mít minimálně 10 kusů spodních kalhotek a 4 podprsenky. Jednu pro běžné nošení, jednu krajkovou, třetí pro zvláštní příležitosti (třeba přesně padnoucí pod společenské šaty) a čtvrtou sportovní. Češky obvykle příliš neřeší, zda vršek a spodek k sobě ladí, ve Francii by se to stát nemohlo. Jen a pouze kvůli pocitu, který pak žena má. Říká se, že prádlo je vaše „druhá kůže“ a zvyšuje sebevědomí. Ale jenom o tom to není.

Jak to, že má stejná žena více druhů velikosti podprsenky?

Je to opravdu zvláštní. Jenže ona neexistují žádná mezinárodní měřítka. A tak si každý výrobce může určovat své velikosti i podle toho, ve které zemi se nachází. A logicky, ne v každé zemi mají ženy stejné typy postav. Například máte-li obvod hrudníku 80 centimetrů a chcete si koupit podprsenku z Anglie či USA, počítejte s velikostí 36. ve Francii by to bylo číslo 95 a v Austrálii číslo 24. A stejné je to i s košíčky. Takže, pokud to lze, zkoušejte a poměřujte, na velikosti nespoléhejte.

Může si žena vzít stejné kalhotky i další den?

Možná vás to překvapí, ale proč ne? Tedy pokud máte prádlo suché a čisté a určitě tehdy, pokud používáte intimní slipové vložky. A samozřejmě nesmíte mít žádný výtok nebo infekci. Striktně se doporučuje převlékat si kalhotky na sport. Při fyzické námaze se zpotíte a vlhkost je ideálním prostředím pro šíření bakterií a kvasinkových infekcí.

Proč tak často kloužou ramínka dolů?

Tady může být důvodů víc. Například špatně vybraná velikost podprsenky – jestliže máte volnější obvod podprsenky, ramínka se uvolní a budou klouzat dolů. Odborníci proto doporučují koupit si podprsenku s mírně těsnějším obvodem, ale opravdu jen mírně! Látka se časem sama vytáhne a přizpůsobí se tělu. Na podprsenky dávejte dobrý pozor při praní, právě ramínka jsou část, která se rychle vytáhne a opotřebuje.

Jakou podprsenku koupit, pokud má žena každé prso jiné?

Problém lze řešit různým způsobem. Můžete si koupit podprsenku z více elastického materiálu (satén nebo bavlna s elastanem), které se menším rozdílům snadno přizpůsobí. Nebo naopak zakupte podprsenku s pevnými košíčky, které odpovídají velikosti většího ňadra. Alternativním řešením může být i použití push-up podprsenky s odnímatelnou výplní. Díky ní můžete přidávat a ubírat, kde je potřeba.

Z jakého materiálu by spodní kalhotky měly být?

Určitě nic neriskujete, pokud koupíte prádlo z bavlny. Ta je prodyšná a dobře absorbuje vlhkost. Špatný není ani polyester, hodí se skvěle na sport.

Je vhodné v podprsence spát?

Dříve se věřilo, že spát v podprsence podpoří tvar a pevnost prsou. Nyní už víme, že je to naprostý nesmysl, ba naopak je to poměrně nezdravé. Může se stát, že pevná konstrukce podprsenky může dráždit kůži, zpomalovat krevní oběh a nebudete moct v klidu usnout. Proto spěte v tom, v čem jste zvyklé, jen bez podprsenky!

Většině mužů se nejvíc líbí krajky, a to v barvě červené nebo černé. Ženy nejčastěji kupují prádlo bavlněné v neutrálních barvách. A klasické „bombarďáky“ stále vítězí!

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu