Město versus vaše pleť

I přesto, že život ve městě má spoustu výhod, pro vaši pleť znamená jen samá negativa.

Představte si přirovnání vaší pleti ke květině, na jejíchž listech se postupně usazují zrnka prachu. Dříve či později se květině přestane dařit a pod nánosem nečistot začne uvadat. A přesně tak to je s vaší pletí – znečištěné ovzduší zvláště ve velkých městech vědci řadí k faktorům, které nejvíce urychlují stárnutí pokožky. Na pleti se podepisuje i umělé osvětlení, hluk a nezdravý životní styl, který se s městem pojí. Například ponocování, stres, fastfoodové stravování a podobně, to jsou skuteční zabijáci pěkné pleti.

Jak se starat o „městskou pleť“?

V poslední době se na trhu stále více objevují přípravky určené výhradně pro péči o pleť městské ženy. A není divu. Kosmetické firmy vycházejí z odborných studií, které jednoznačně spojují městské prostředí a městský způsob života se vznikem akné, vrásek, pigmentových skvrn či dokonce se vznikem různých ekzémů a kožních nemocí.

Jak se bránit nečistotám?

Pokud se kvůli své pleti nehodláte přestěhovat na venkov, je potřeba začít věnovat péči o pleť zvýšenou pozornost. Nejdůležitější je čištění pleti, a to nejen večerní odstranění make-upu a očištění pomocí speciálních přípravků. Čistit pleť byste měla totiž také ráno a odličování je ideální provádět rovnou po příchodu z práce, nikoli až před spaním.

Ale… ještě vás přeci čeká večerní kurz jógy, kino s kamarádkou či romantická večeře, takže tak snadné to s odlíčením asi nebude. Přesto je dobré vědět, že jakmile pleť odlíčíte, okamžitě začne lépe dýchat a regenerovat.

V koupelně by vám kromě odličovacích a čistících přípravků neměly chybět také detoxikační maska na obličej, peeling a termální voda.

Nezapomeňte na výživu

Pro městskou pleť je zásadně důležitý také přísun antioxidantů, které pomáhají se škodlivými vnějšími vlivy prostředí se lépe vyrovnat. Mezi ty nejsilnější patří vitaminy E a C. Ideální je, aby tyto vitaminy obsahovala vaše strava, ale určitě si také pořiďte kosmetiku, která „céčko“ a „éčko“ obsahuje. Každodenní samozřejmostí by pak mělo být používání UV filtru a vydatná hydratace pleti, protože městské prostředí v kombinaci se všudypřítomným stresem, shonem, používáním klimatizace a tak dále, kůži velmi vysušuje.

Pohyb na čerstvém vzduchu je kompenzací, která skutečně zabírá. Ale funguje i dostatek spánku, relaxace či meditace a pravidelné cvičení. Existují také postupy, jak pleť efektivně masírovat.

 

Ve městě zkrátka každá žena musí o svou pleť dbát více, než ženy na venkově. Čím je město větší, tím větší je, logicky, i problém. Koupě drahé značkové kosmetiky vás sama o sobě nezachrání, zkuste provést změny nejen v přístupu ke své pleti, ale k životu vůbec.

 

 

Autor: Vlastimil V.
zavřít reklamu