Marta Jandová sdílela snímek se svou maminkou, která zemřela, když bylo zpěvačce sedmnáct

I když by to při pohledu na ni nikdo neřekl, Marta Jandová oslavila před dvěma týdny padesátiny. Duben je ale pro ni již mnoho let i měsícem, kdy ji navždy opustila její milovaná maminka. Zpěvačka na ni dodnes často myslí, i když letos uplynulo od její smrti už třicet tři let.

Maminky zůstanou v našich srdcích navždy

Baletka a tanečnice Jana Jandová byla první manželkou Petra Jandy, frontmana slavné hudební skupiny Olympic. Z manželství se narodil nejprve syn Petr a o sedm let později dcera Marta. Bohužel štěstí rodiny netrvalo příliš dlouho. V roce 1989 Janě Jandové diagnostikovali rakovinu vaječníků a přes veškerou snahu lékařů o dva roky později zemřela. Bylo jí pouhých čtyřicet pět let.

Marta Jandová měla se svou maminkou velmi blízký vztah, částečně i proto, že když byla malá, Petr Janda býval se skupinou často na turné, a maminka je tak s bratrem vychovávala téměř sama. Když zemřela, bylo zpěvačce sedmnáct let. Se ztrátou maminky se jen těžko vyrovnávala. Nakonec se rozhodla, že odjede na roční studijní pobyt do Ameriky, neboť to byla právě maminka, která ji několik měsíců před smrtí přesvědčila, aby přihlášku na výměnný pobyt podala.

Stejně jako každý rok i letos zpěvačka na svém instagramovém profilu věnovala své zesnulé mamince několik slov, které doplnila společnou černobílou fotografií. U příspěvku se objevilo mnoho komentářů od fanoušků, přičemž mnozí se svěřovali s tím, že i je zákeřná nemoc připravila o někoho blízkého. Srdíčko poslala i Martina Jandová, druhá manželka Petra Jandy neboli Martina „macecha“, s níž má ale zpěvačka velmi dobrý vztah.

Nemoc jí vzala nejen maminku, ale i bratra

Bohužel smrt maminky nebyla jediná tragická událost, se kterou se rodina Jandových musela vyrovnat. O deset let později v pouhých třiceti třech letech totiž Martě zemřel její starší bratr Petr. I jemu se stalo osudným nádorové onemocnění, zemřel na zhoubný nádor mozku. Zpěvačka žila v té době v Německu, kde společně se svým tehdejším manželem Thorstem Mewesem působila ve skupině Die Happy.

Mimochodem Marta Jandová není jedinou českou zpěvačkou, která v mládí přišla kvůli rakovině o maminku. Podobný osud potkal i Annu K. Její maminka zemřela na rakovinu prsu ve čtyřiceti čtyřech letech, Anně K. bylo tehdy devatenáct.

Zdroj: Instagram/marta.jandova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu