Katey Sagal: Představitelka Peggy Bundové se ve zbrusu novém seriálu Rebel změnila k nepoznání

U nás ji máme neodmyslitelně spojenou s rolí rozevláté matky Peggy Bund, zářící v úspěšném americkém sitcomu Ženatý se závazky. Bez výrazných, červeno-rezavých vlasů, vrstvy líčidel a výstředního oblečení bychom ji snad ani nepoznali. Přesto jde o skvělou herečku mnoha rolí, a rozhodně je, nač se do budoucna těšit. Již brzy by se totiž měla na amerických obrazovkách ABC objevit v hlavní roli zbrusu nového, momentálně připravovaného seriálu Rebel, inspirovaného životem Erin Brockovich. V roli Annie „Rebel“ Bello, čeká herečku tentokráte vizáž dámy.    

Ženatý se závazky a ostatní postavy

Herečka Katey Sagal se stala slavnou především mezi roky1987 – 1997, kdy ztvárňovala jednu z hlavních rolí v úspěšném americkém sitcomu Ženatý se závazky. Po neuvěřitelných 246 epizod skrze ni bavila diváky po celém světě. Své příležitosti „být vidět“ si sice vážila, ale přesto ji mrzelo, ztělesňovat v očích nejširší veřejnosti pouze herečku jediné role. S radostí proto přijímala i další, naprosto odlišné postavy. Ještě před legendárním sitcomem se objevila v několika dílech seriálu Mary, nebo v jednom z dílů legendárního detektivního seriálu Columbo (1973).

Do paměti diváků se však zapsala i díky svému charakteristickému a nezaměnitelnému hlasu. Jako dabérka zazářila v mnoha rolích. V originálním znění namluvila například známou postavu Turanga Leela v oblíbeném animovaném seriálu Futurama (1999 – 2013). Starší diváci ji ale mohli zaznamenat i v několika různých rolích v rámci animovaných příběhů o malých dětských nezbedech Rugrats (1998), u nás známých pod názvem Lumpové či Lumpíci. 

Cesta k Hollywood Walk of Fame

Sagal si zahrála mj. také roli Nancy Abrams v seriálu Glee (2013) nebo postavu Teresy Williams v  Grand Hotelu (2019) a pokaždé byla velmi kladně hodnocena. Za své herecké umění získala několik prestižních ocenění, z nichž nejzajímavější je cena Zlatého glóbu za „nejlepší herečku v dramatickém televizním seriálu“, kterou jí přinesla úloha Gemmy Teller Morrow, účinkující v populárním seriálu Son sof Anarchy (2008 – 2014). Prestižní záležitostí je pro Sagal jistě i hvězda na hollywoodském chodníku slávy (Hollywood Walk of Fame), které se rodačka z kalifornského Los Angeles dočkala již roku 2014.

Elegantní rebel(ka)

Především na půdě seriálů jde herečka z role do role. Již několik měsíců americká média navíc informují, že se Sagal coby představitelka hlavní role Annie „Rebel“ Bello, objeví i ve zbrusu novém seriálu stanice ABC: „Rebel“. Každého, kdo by však z názvu usuzoval, že půjde o další, vzhledově nekonveční ženu, vyvede z míry zveřejněná video upoutávka, ve které se herečka v rámci nové role objevuje naopak jako dáma. V lodičkách na vysokém podpatku, seriózních šatech a s rovnými, pečlivě vyžehlenými vlasy. „Rebelovat“ tedy nebude, zdá se, prostřednictvím šatů, nýbrž skrze své způsoby zasahování do určitých událostí, jimiž se bude zabývat. Video upoutávka totiž říká, že „Annie není ani policistka ani právnička, ale přesto je drsná…“  

Seriál, vytvořený Kristou Vernoff, inspirovaný životem Erin Brockovich, by měl mít, podle dostupných informací, v Americe na ABC premiéru již v průběhu roku 2021.

Vedle Katey Sagal by se měli v dalších rolích objevit například: John Corbet (Grady Bello), James Lesure (Benji), Tamala Jones (Lana), známá také ze seriálu Castle na zabití, v originálu: Castle, coby policejní patoložka Lanie Parish (2009 – 2016), Sam Palladio (Luke), známý ze seriálu Kateřina Veliká coby Alexander Vasilchikov (2019) nebo Andy García jako Julian Cruz, známý kupříkladu z úspěšného kino filmu Mamma Mia! Here We Go Again! (2018), kde se předvedl po boku Cher jako elegantní Fernando. Ve speciálních vedlejších postavách by pak měli podle nejposlednějších zpráv zazářit například i Adam Arkin (Mark Duncan), Dan Bucatinsky (Jason Erickson), známý ze seriálu Chirurgové coby Jeffrey (2010) nebo představitelka elegantních dam, herečka Mary McDonnell (Helen), u nás známá například jako Ruby Goldfarb z Farga (2017).  

Zdroje: IMDb, Biography

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu