Helena Vondráčková není jen skvělá zpěvačka, ale také zahradnice. S fanoušky se podělila o radost z vlastnoručně vypěstovaných banánů

I když je Helena Vondráčková v posledních týdnech vytížená koncerty, kterými s fanoušky slaví neuvěřitelných šedesát let na hudební scéně, neznamená to, že nemá čas i na své koníčky. O zpěvačce se ví, že je vášnivou zahradnicí. Nyní se svým příznivcům na sociálních sítích pochlubila výjimečnou úrodou.

Exotické ovoce se dá pěstovat i kousek od Prahy

Zahradničení je pro Helenu Vondráčkovou oblíbenou formou relaxace a její zahrada doma v Řitce u Prahy je toho skvělým důkazem. Poslední pěstitelský úspěch, o který se se svými fanoušky na Instagramu podělila, je v našich podmínkách ale téměř zázrakem. Zpěvačce se totiž v její zimní zahradě podařilo vypěstovat banány.

Již v polovině ledna sdílela se svými příznivci fotografie banánovníku s rodícími se malými banány a před několik dny je konečně mohla ochutnat. Ve svém komentáři k příspěvku, který doprovodila i několika snímky, se následně též svěřila, že chutnají skvěle. Ostatně z poslední fotografie je patrné, že banánovou úrodu jí záviděla i její fenka německého ovčáka Jessie.

Není divu, že zpěvaččino zahrádkářské umění vzbudilo velký ohlas u fanoušků, kteří nešetřili slovy chvály a obdivu. Poklonu Heleně Vondráčkové ale složilo i několik kolegyň z umělecké branže, například Leona Machálková, která ji označila za „Lady Mičurin“, Vendula Pizingerová nebo Lenka Hatašová.

Které další celebrity rády zahradničí?

Mimochodem zahradničení je oblíbeným koníčkem mnoha známých tváří ze světa hudby, filmu i modelingu. Z českých osobností můžeme uvést například zpěváka Václava Noida Bártu, modelku Terezu Maxovou nebo herečky Alici Bendovou a Jiřinu Bohdalovou.

V zahraničí je svou láskou k zahradničení známá například zpěvačka a herečka Barbra Streisand nebo herečky Julii Roberta, Jennifer Garner, Drew Berrymore a Reese Witherspoon.

Zdroj: Instagram/helenavondrackovacz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu