Dýně jsou mezi slavnými českými maminkami v módě. Hitem jsou především stylizované podzimní snímky a dýňové oblečky

Krásné oranžové dýně jsou společně s barevným listím jedním ze symbolů podzimu. V posledních letech se staly oblíbenou dekorací, kterou máme nejen na zahradě, ale často též v různých podobách doma. Populární jsou také nejrůznější hrnečky ve tvaru dýní a zdá se, že hitem letošního roku je „dýňové oblečení“ pro nejmenší. Ostatně fotografie „ v dýních či s dýněmi“ plní i instagramové profily mnoha slavných českých maminek.

Děti a dýně – skvělá kombinace

Do kostýmu malé dýně oblékla svou čtyřměsíční dcerku Stellu na první oficiální focení, kdy byl fotografem někdo jiný než rodiče, například zpěvačka Martina Pártlová. Fotky stylizované do podzimního venkovního pikniku Martina vtipně komentovala, že jí Stella sice více než dýni připomíná mrkev, ale i tak je pro ni tou nejkrásnější holčičkou na světě. Pozadu, co se dýňových oblečků týče, nezůstala ani Martinina kamarádka Nikol Leitgeb, která dvě malé „dýničky“ udělala z obou svých synků, staršího Mathiase i mladšího Tobiase. Do oranžové mikiny navíc oblékla i svého manžela Petra.

Dýní není nikdy dost

Sérii nádherných fotografií, ve kterých hraje hlavní roli dcerka Mia a dýně všech možných velikostí, zveřejnila i moderátorka Monika Leová. Malá Mia oblečená do žlutého oblečku vypadá mezi dýněmi velmi spokojeně a roztomile a Monika za snímky sklidila od svých fanynek jen slova chvály. Fotografií s dýněmi a jablky oslavila sedm měsíců od narození svého syna Sebastiena také modelka Tereza Fajksová. Můžeme se tedy jen těšit, s jakými snímky se slavné maminky pochlubí za několik dní v rámci Halloweenu, během kterého jsou dýně jednou z hlavních dekorací. Mimochodem mnoho lidí se často pře, zda je dýně zelenina, nebo ovoce. Odpověď není tak jednoduchá. Zahradníci považují dýně za zeleninu, neboť nejsou plodem dřeviny, z botanického hlediska je ale dýně ovocem, neboť obsahuje semena, což je jedna ze základních charakteristik ovoce.  A co vy, také už máte svou fotku s dýněmi?

Zdroj: Instagram/martinapartlova, stibrovicnikolka, leova_monika, tereza_fajksova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu