Dopřejte si dovolenou i na podzim … moře teplé, dny ne tak horké, pláže nepřeplněné. To je ideální kombinace!

Taky si myslíte, že když skončilo léto, tak už skončily vaše vyhlídky na krásnou dovolenou, kterou jste si nestihli v létě užít nebo prostě na ni na poslední chvíli nemohli odjet? To ale vůbec není pravda! Je spousta destinací, kam můžete vycestovat i na podzim, kdy už teplo trochu odešlo. A navíc, zájezdy jsou o dost levnější, než v horké sezóně!

Kam se vydat na podzim?

Prázdninová sezóna nekončí s ukončením prázdnin, každopádně pokračuje i nadále, a to v mnoha světových letoviscích, jako například na severu Afriky – v Tunisu, Egyptě či Středomoří. Dokonce v oblíbeném Řecku, Turecku, Kypru Španělsku či Itálii se dá koupat minimálně do konce října, kolikrát i do poloviny listopadu. V těchto měsících je moře dokonce teplejší, než na jaře. Pokud máte větší finanční možnosti, můžete vyrazit do míst, kde je léto celoročně. Jako například do Karibiku, na Floridu, do Thajska či Indonésie.

Největší výhoda podzimní dovolené

Na podzim se hlavně vylidní pláže, jelikož s nástupem září děti nastupují do školy, a tím prakticky končí doba dovolených i pro jejich rodiče. Takže pláže jsou obydleny spíše bezdětnými páry, důchodci nebo lidmi, kteří preferují právě podzimní dovolenou před parným létem. A to je právě ta doba, kdy si můžete bezstarostně roztáhnout deku a klidně i zadřímnout – nemusíte se totiž bát, že kolem vás bude pobíhat hlouček ukřičených dětí a klidně relaxovat.

Připravte se na všechno!

Všechno má ale své pro a proti. Jak je známo, na podzim je počasí nestálé, tudíž nemůžete spoléhat na to, že budete celé dny trávit na pláži. Je třeba připravit se i na alternativní program, kterých ale cestovní agentury májí určitě v zásobě spousty. Musíte také počítat s tím, že večery jsou již chladnější a stmívá se dříve, než v létě. Takže svetříky by vám určitě v kufru chybět v žádném případě neměly.

Na dovolené k moři se většinou jezdí v párech, to je jasná věc, nicméně, mnoho z nás má rádo individuální dovolené, na kterých načerpají energie a užijí si trochu toho času také sami pro sebe. A potom se vrátí jako znovuzrození do hektických dnů svého života.

A s kým jezdíte na dovolenou vy?

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu