Anna K. dojemně zavzpomínala na svou maminku, o kterou ji připravila rakovina

Někteří umělci se do našich srdcí a paměti zapíší nejen svými díly, ale také svým pohnutým životním osudem. Jedním z příkladů je i zpěvačka Anna K., která je kromě svých působivých písní známá také svým bojem s rakovinou. Tato nemoc ji v průběhu života připravila nejen o mnoho blízkých, ale dvakrát ji na vlastní kůži pocítila i ona sama. Před několika málo dny na svém Instagramu zavzpomínala na svou maminku, která na rakovinu prsu zemřela velmi mladá.

Maminka svůj boj prohrála velmi mladá

Osmého února by maminka Anny K. oslavila 83. narozeniny, jak ale zpěvačka napsala v dojemném příspěvku na svém instagramovém profilu, kvůli nemoci tento svět bohužel opustila již před mnoha lety. Její maminka totiž na rakovinu prsu zemřela v pouhých čtyřiceti čtyřech letech, Anně K. bylo tehdy devatenáct.

Tehdy ještě Anna K. netušila, že i ona sama si za několik desítek let vyslechne stejnou diagnózu. Zpěvačka onemocněla v roce 2009, když jí bylo přibližně stejně, jako bylo kdysi její mamince. Svůj boj se zákeřnou nemocí naštěstí vyhrála, stejně jako o sedm let později, když se rakovina vrátila.

Tatínek, nevlastní sestra, maminka partnera i kamarádky

Na stejnou nemoc bohužel zemřela i její nevlastní sestra Zuzana a nádorové onemocnění Anně K. před deseti lety vzalo také milovaného otce, který byl jejím velkým fanouškem a velmi ji podporoval jak v osobním, tak v pracovním životě.

Celoživotním partnerem Anny K. je hudebník Tomáš Vartecký, jsou spolu již více než čtvrt století. Není se tedy čemu divit, že zpěvačka měla velmi blízký vztah i s jeho maminkou, kterou svým způsobem považovala i za svoji „druhou“ maminku. Bohužel i ona před několika lety podlehla zhoubnému nádoru.

V neposlední řadě pak rakovina připravila Annu K. i o dvě velmi blízké kamarádky, jedna podlehla rakovině prsu, druhá rakovině děložního čípku. Jak sama zpěvačka říká: „Život ke mně nebyl vždy úplně milostivý, ale každá překážka mě udělala silnější a dala mi větší pokoru.“

Zdroj: Instagram/annak_official, anna-k.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu