Zuzka (33): Manžel udělal něco daleko horšího, než je pouhá nevěra

Vždycky jsem tvrdila, že bych nevěru nikdy neodpustila, ale když už to nebylo jen o mě, ale také o společném dítěti, odpustila jsem. A dokonce nejen jednou, ale když náš syn vážně onemocněl a já s ním ležela v nemocnici a do toho jsem zjistila, že muž vede kompletně druhý život, málem mě to zabilo.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Otěhotněla jsem dřív, než jsme spolu začali chodit

S mým manželem jsme spolu vlastně nikdy nechodili. Měli jsme sex, to ano, ale nezávazně. Já hodně pracovala, on taky a večer jsme se sešli u mě doma, užili si chvíle rozkoše a druhý den jsme si šli každý opět po svých. To však jen do doby, kdy jsem zjistila, že jsem neplánovaně těhotná. Hned jsem věděla, že o své dítě se postarám, ale netušila jsem, zda i on příjme tuhle zodpovědnost.

Tenkrát se k mému těhotenství postavil jako chlap

K mému velkému překvapení se tak stalo. Zprávu o mém těhotenství přijal zodpovědně a začal plánovat, jak se ke mně přestěhuje, protože mám větší byt. Až zpětně mi došlo, že jsem u něj doma vlastně nikdy nebyla. Nic jsem si z toho nedělala. Svatbu jsme si „odbyli“ prakticky hned, protože jsem věděla, že potom už nebudu mít čas nic moc zařizovat.Těšila jsem se na miminko, byla jsem ráda, že na něj nejsem sama a jiné věci mě moc nezajímaly. Manželovi jsem nechávala hodně volnosti. Nevadilo mi, že častokrát domů chodil z hospody až ráno.

První nevěra přišla ještě před narozením syna

Ještě, než se malý narodil, přišla jsem mu na první nevěru. Jenže už jsem na ni měla úplně jiný náhled, než když jsem se rozhodovala sama za sebe. Doma jsem na muže křičela, to ano. On se ani nijak nebránil, prostě jen seděl a čekal, až mě to přejde, ale vyhodit z bytu jsem ho nechtěla. Možná taky ze strachu z budoucnosti, jestli bych zvládal být s malým miminkem sama. Za pár dnů se všechno uklidnilo a šli jsme dál.

Místo návštěvy porodnice si užíval s cizí ženou

Po porodu se situace opakovala. Malý se nám narodil k večeru, ale jeho otec se na něj druhý den nepřijel podívat. Vymluvil se na to, jak moc ho zapíjel, že není schopný ani vylézt z postele. Jenže Facebook je mocný. Slečna, se kterou trávil odpoledne, místo toho, aby se přijel podívat na své čerstvě narozené dítě, nasdílela jejich fotky na tuto sociální síť. Trvalo to jen pár dnů, než jsem to zjistila. Tenkrát jsem si myslela, že větší bezmoc už nezažiju, ale stalo se.

Nevěru jsem odpustila, nechtěla jsem vychovávat syna sama

Nakonec i tuto aférku jsem přešla. Měla jsem plno práce s miminkem a od manžela jsem žádnou pomoc nemohla čekat. Jako by mu vůbec nedošlo, že má rodinu a stále si jel svůj vlastní život. Nedovedla jsem si představit, jak bychom s malým žili, kdyby nás neživil, protože jsem v podstatě neměla nic, ani rodinu, u které bych se mohla vypovídat. Ale snila jsem o tom, že jednoho dne, až malý půjde do školky, tak od něj odejdu a budeme si žít vlastní život.

Syn vážně onemocněl

Nakonec se všechno začalo obracet k lepšímu. Manžel o večerech začal být více doma, začal se malému věnovat a já si myslela, že konečně pochopil, o čem je rodinný život. Říkala jsem si, že utrpení, které jsem s ním přečkala, možná i k něčemu bylo. Blížily se první narozeniny našeho chlapečka a já je chtěla řádně oslavit. Své narozeniny však oslavil v nemocnici. Měl slabé plíce a dostal oboustranný zápal plic.

Jako matka jsem cítila šílenou bezmoc

Není nic horšího pro matku, která musí koukat na syna, jak je napojený na všechny možné hadičky, a ještě přivázaný k posteli, protože nemá tolik rozumu, aby si je nechtěl sundat. Byl tak vysílený, že ani neplakal. Stála jsem nad jeho postýlkou a po tvářích mi tekly slzy. Neplakala jsem, byly to slzy bezmoci. Jako matka jsem nemohla nic udělat, jen čekat. Trvalo to víc jak týden, než ho propustili z JIP. A nebyla to jediná věc, která mě v tuto chvíli dostala na kolena.

Prožíváte podobné životní útrapy jako Zuzka a rádi byste se s nimi svěřili? Napište nám na email [email protected].

Manželovi nestačila obyčejná nevěra, koupil si rovnou celý bordel

Přišla jsem na manželův dvojí život. Nechodil už ven po večerech, protože si se svým kamarádem rovnou zařídil nevěstinec. Jenže vyhodili jednu slečnu a přesně v té době, kdy jsem se bála o život chlapce, a ta mi všechno o jejich činnosti řekla. Zašla i do detailu, kdy měli sex s mým manželem všechny holky z bordelu dohromady. Jako důkaz mi poslala všechny zprávy, které si spolu psali. Po přečtení to jasnější být nemohlo.

Lea (27): Můj přítel po mně neustále vyžaduje sex, už jsem kvůli tomu skončila i v nemocnici. A to nejbolestivější mělo teprve přijít

To, co jsem prožila, mě během týdne stálo deset kilo na váze, ale přesto jsem celý manželův život musela odložit na později. V prvé řadě tady byl můj syn a jeho následná léčba, která trvá už skoro rok. Až bude zdravý, vypořádám se i s manželem.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT