Zuzka (24): Život je plný překvapení, to už ví moc dobře. V otci svého dítěte se bohužel velmi spletla

Zuzka byla se svým přítelem Fredem (22) čtyři roky, ale přesto, že užívala hormonální antikoncepci, otěhotněla. Byli, a hlavně se cítili se ještě příliš mladí, a tak čekala, že bude chtít, aby šla na potrat. Ale vše bylo jinak. A pak stále víc jinak. A stále hůř.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

První láska

„Se svým přítelem Fredym (22) jsem byla čtyři roky,“ začíná své vyprávění Zuzka (24), „ano, začali jsme spolu chodit, když mu bylo pouhých 15 let, ale zdál se v mnohém dospělejší než já,“ smutně se při vzpomínce usměje. „Když jsem ve svých 21 letech otěhotněla i přesto, že jsem používala hormonální antikoncepci, bylo mi to sice líto, ale počítala jsem, že na Freda by to bylo příliš brzké otcovství,“ pokračuje Zuzana. Jenže se spletla. Bohužel nikoli naposled.

„To jsou skvělé zprávy, zlato!“ zareagoval Fredy s upřímným nadšením. Zářil a objímal ji. „Jak mi rostlo břicho, rostlo i Fredovo nadšení z toho, že se stane tátou,“ vypráví Zuzka, „doufám, že to bude chlapec, pyšně se usmíval Frederik.“ „Byl to od nás riskantní a nezodpovědný krok,“ říká dnes Zuzka, „nežili jsme spolu, ale Fredy si koupil svou dětskou postýlku, oblečení pro miminko i hračky!

Táta se změnil

„Byla jsem si jistá, že se do otcovství vrhá s nadšením.“ A Zuzka pokračuje: „Když se ale malý Tomík narodil, uvědomila jsem si, jak moc jsem se ve Fredovi zmýlila.“ Byl náladový a vzdálený. Překvapení nebylo příjemné, Zuzka vlastně žila tak, jako kdyby byla s Tomáškem sama. „Jednou jsem mu zavolala, potřebovala jsem, aby syna na chvíli pohlídal, potřebovala jsem si něco zařídit,“ popisuje Zuzka změnu, „on na mě jen vyštěkl, že tedy rozhodně čas nemá!“

Pak se Fred objevil u Zuzky a choval se, jako by se nic nestalo. „Takhle to dělat přeci nemůžeš,“ řekla trochu vyčítavě Zuzka, „vůči Tomíkovi to není fér!“ Každopádně fér to nebylo ani vůči Zuzce, on to dítě chtěl také, měl by se o svou rodinu zajímat, i když byl tak mladý. Ale Fred se choval jako teenager. Když se příště objevil u Zuzčiných dveří, řekla mu jasně: „Víš, nechci, aby Tomáš vyrůstal takhle, s otcem, který se staví jen tehdy, když jde kolem.“ „Dobře,“ pokrčil rameny a odešel.

Samozřejmě to byl teprve začátek. Frederik se začal objevovat v časných ranních hodinách, opilý a domáhal se svého syna. „Jdi pryč,“ křičela na něj Zuzka přes dveře a doufala, že to Tom neuslyší. Už mu byly skoro 2 roky, byl tedy dost starý na to, aby chápal, že něco není v pořádku.

Zuzka přemýšlela, jak by syna mohla rozveselit. A tak mu koupila křečka. Tomášek byl nadšením bez sebe! Hned mu začal říkat Kulička, byla to skutečně koule chlupů, která se vešla do dlaně. „Každé ráno jsem našla Tomíka, jak se dívá do klece a říká: „Mám tě moc rád, Kuličko.“ „A Kulička miluje tebe,“ potvrdila Zuzka, „jen se podívej, jak se k tobě tiskne a přivírá oči, když ji hladíš,“ pousmála se Zuzka. Byla to pravda.

Milovaná Kulička

Pro Zuzku nastala ohromná úleva, když viděla, jak se syn usmívá. Hlavně proto, že chování jeho otce se neustále zhoršovalo. Přibývalo opilých návštěv, křiku… Jednou v noci Zuzku probudil zvuk tříštícího se skla. Našla úplně opilého Frederika, jak se snaží proniknout zadními balkonovými dveřmi. „Co se to sakra děje!“ řvala na něj Zuzka. „Miluji tě! Víš, že tě miluji,“ mumlal opilecky.

„Hezký způsob, jak to ukázat!“ posmívala se Zuzka a zavolala policii. Tomášek seděl u klece s prsty v uších, nehýbal se, nereagoval. „Opravdu jsem se bála, že se vrátí,“ pokračuje Zuzka.

Její tatínek se nabídl vzít Toma přes noc k nim domů. Otřesená Zuzka šla spát ke kamarádce. Druhý den vyzvedla Tomáše u svých rodičů a zamířili domů. Ale už cestou k domovním dveřím se vyděsila. Okno bylo rozbité. A jí došlo, že to bude pravděpodobně jen začátek…

Uvnitř byly převrácené stoly, rozbité talíře pokrývaly podlahu v kuchyni a na stěnách bylo dokonce rozmazané jídlo! Jak dětinské a plné zloby! A klec byla převrácená a po křečkovi ani stopy. Zuzka se snažila udržet Tomáška venku bez toho, aby viděl na klec. „Kuličky tělíčko bylo brutálně rozšláplé botou na koberci. Zvedl se mi žaludek a do očí se nahrnuly slzy,“ pokračuje. Ale to Tomášek nesměl vidět! Nemohla uvěřit, že by Frederik udělal něco takového! Něco, co mělo zlomit srdce jeho syna!

Syn už nikdy nebude stejný

Přijela policie, sebrala otisky prstů a Zuzka jim řekla i o křečkovi. Fred byl zatčen a obviněn z vloupání a krutého zacházení se zvířaty. Frederik se přiznal k vloupání a krádeži jízdního kola, ale o křečkovi prý nic nevěděl, byl opilý. Soud mu vyměřil trest 15 měsíců vězení. Ale co Tomášek? Zuzka nakonec našla slova, aby mu řekla, co se Kuličce stalo. Už to nikdy nebude ten stejný kluk. Nyní má kočku, ale pořád mluví o Kuličce.

Říká se, že život je plný překvapení, ale je také plný šoků. Stále nemůžu uvěřit tomu, co Frederik dokázal svému vlastnímu synovi udělat!

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT