Také se vám často stává, že si nedokážete vzpomenout, kde jste nechali klíče od auta nebo jdete pro něco do vedlejšího pokoje a najednou nevíte, co jste to potřebovali? Je na čase zlepšit vaši paměť.
Vyzkoušejte několik jednoduchých paměťových cvičení, která můžete provádět kdykoliv během dne. Moc času vám to nezabere.
Jak si zapamatovat, pro co jste šli do vedlejšího pokoje
Tohle se stalo alespoň jednou v životě všem. Šli jste do druhého pokoje a než jste tam došli, už jste nevěděli, co jste to vlastně chtěli. Příště, až si půjdete do vedlejší místnosti například pro kartáč na vlasy, než vstanete, v mysli si ho představte. Tím, že si ho v hlavě zobrazíte, snadněji si ho zapamatujete. Pokud si to ani tak nezapamatujete, zkuste se sama sebe nahlas zeptat, co jste to vlastně chtěla.
Jak si pamatovat čísla?
Čísla jsou všeobecně těžko zapamatovatelná. Ale pokud si nejste schopna zapamatovat ani PIN vaší platební karty, je to problém a chce to vymyslet si pomůcku. Pokud si ho chcete zapamatovat, přiřaďte si čísla k něčemu významnému. Uveďme si příklad. Číslice 1379. Pokuste si ji rozdělit na polovinu. Číslo 13 si zapamatujete tak, že pátek třináctého je váš šťastný den a 79 je rok vašeho narození. Číslice 3945 je začátek a konec druhé světové války.
Kde jsou vaše klíče od auta
Pokud děláte něco velmi rutinního, nepřemýšlíte o svém jednání. To je pak důsledek toho, proč soustavně hledáte své klíče od auta. Nejjednodušší pomůcka je vytvoření dobrého návyku. Naučte se je dávat neustále na stejné místo. Možná vám to chvíli potrvá, ale jakmile si na to zvyknete, už nikdy je nebudete hledat. Ideálně je odkládejte na místo, které bude hned u vchodových dveří a tohle bude první věc, jakou uděláte, když přijdete domů.
Podle vědců paměť zvyšuje také žvýkání žvýkačky a pravidelná dechová cvičení nebo si přehazujte při čištění zubů kartáček z jedné ruky do druhé.