Zjistěte s námi, jak zhubnout na mateřské dovolené!

Porod je za vámi a rády byste se získaly svou původní váhu? Nic není nemožné, ale taky nic není hned. Mateřská dovolená je naštěstí dlouhé období, za které se dají s tělem udělat zázraky.

Určete si, jakou váhu potřebujete získat

Chcete se vrátit na svou původní váhu před těhotenstvím nebo vám postačí zhubnout pouze pár kilogramů? Je dobré si určit rozumný cíl, z kterého se dá postupně odrazit na lepší a lepší výsledky.

Snižte denní množství kalorií

Jídlo je nejdůležitějším faktorem pro ztráty hmotnosti. Správně nastavený jídelníček vám zajistí plynulé a zdravé hubnutí. Zapomeňte na čokoládky, smažené bramborové lupínky a do svého jídelníčku zařaďte více zeleniny a ovoce. Pokud kojíte, je lepší, aby vám jídelníček nastavil někdo profesionální, který ví přesně, co a jak.

Cvičte alespoň 30 minut denně

Pohyb je druhým nejdůležitějším článkem k tomu, abyste zhubla během doby na mateřské. Snažte se alespoň při jednom spánku vašeho dítěte si zacvičit nebo do cvičení zapojte i jeho – ze cvičení se stane rutina, na kterou se malý špunt bude nesmírně těšit každý den a vás tak donutí k pohybu. Ovšem, cvičení není jediný pohyb denně – choďte na dlouhé procházky, při kterých nachodíte alespoň šest tisíc kroků, v létě využívejte bazény, kdy si zaplavete a vyřádíte se společně s dětmi.

Nebuďte v tom sama

Máte kolem sebe kamarádky, které řeší úplně stejný problém jako vy? Není nic jednoduššího, než se domluvit na společnou práci – podporujte se, hecujte se, najděte si společné cvičení, které vás bude bavit – je lepší provádět něco alespoň ve dvou než být na to sama – vyzkoušejte zumbu, TRX cvičení a mnoho dalšího.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu