Život s tchyní může poškodit zdraví ženy

Mnoho mladých rodin se rozhodne žít s rodiči jednoho z nich a málokdy se vícegenerační soužití obejde bez problémů, hádek, nedorozumění. Není výjimkou, že dojde i na nějakou tu facku, zejména mezi snachami a jejich tchyněmi. Ukázalo se totiž, že ženy snáší společné bydlení s tchyní mnohem hůře než muži a má to také velký vliv na jejich zdraví a celkový život.

Zdravotní rizika spojená spojovaná s bydlením s tchyní

Někteří vědci se domnívají, že ženy jsou až třikrát více náchylné k rozvoji vážných srdečních onemocnění, pokud žijí pod jednou střechou s rodinou svého manžela nebo partnera. Stres, který ženy ze života se svými tchyněmi prožívají může způsobit vysoký krevní tlak a ojediněle také diabetes.

Ženám, které žijí se svými tchyněmi, je až třikrát častěji diagnostikováno onemocnění srdce než těm, které žijí pouze se svým partnerem. Tato studie probíhala v Japonsku 14 let od roku 1990 a zúčastnilo se jí 91000 párů. I další studie ukázaly, že páry, které žijí samostatně jsou mnohem zdravější než ty, které žijí se svými příbuznými.

Stres z mnoha rodinných rolí

Mnoho mužů se nechce od svých matek odstěhovat, protože jsou od nich hýčkáni a rozmazlováni a jejich partnerky je odmítají, v tomto ohledu, nahradit. Mnoho vztahů končí z tohoto důvodu krachem. Bohužel, je tento trend v západním světě stále častější. Pokud si myslíte, že chodíte s maminčiným mazánkem a láká vás k přestěhování do jejich společné domácnosti, vezměte nohy na ramena. Pro potencionální tchyni pravděpodobně nebudete nikdy dost dobrá a 90% takových mužů se svých partnerek nikdy nezastane. Jen budete ve stresu, což se odrazí na vašem psychickém i fyzickém zdraví.

Stanovte si pravidla

Pokud se přece jen rozhodnete ke společnému bydlení se svou tchyní, stanovte si ihned na začátku jasná pravidla, jinak za chvíli přijdete o soukromí. Mezi ta nejzákladnější patří: klepání na dveře, neotevírání pošty, neprohlížení skříní a osobních věcí.

Autor: Vlastimil V.
zavřít reklamu