Zhubněte přírodní cestou. Zhubněte díky bylinkám!

Která z nás nikdy nezatoužila zhubnout nějaké to kilo? Takových je nás mnoho, protože jen minimální procento žen je naprosto spokojeno se svojí postavou. Ale jak to zvládnout, když se tak snažíte, ale žádné výsledky moc nevidíte? To potom už žádná motivace nepomáhá a vám se přestává chtít se vůbec snažit a pořád nevíte, co vlastně děláte špatně?

Než nasadíte další drastickou dietu, která vám slibuje zázraky a vy tomu zase budete věřit, zkuste sílu bylinek! A které jsou ty hlavní, které vám s tou snahou zhubnout pomohou?


Máta peprná

Anketa: Jaké bylinky máte nejraději?
Celkem hlasů: 142
Samozřejmě, nikdo vám nezaručí, že je to „zaručený spalovač tuků“, ale co můžeme s klidným svědomím potvrdit je to, že máta skvěle zahání chuť k jídlu. Vhodné je také pít mátový čaj i v případě, kdy máte nafouklý žaludek, protože je známá pro své účinky v oblasti uklidňování trávení a také zmírňuje nadýmání.

Pampeliška

Pampelišku můžete využít úplně celou. Z jejích květů uděláte skvělý med, jeho listy se často přidávají do salátů, no a je to právě kořen, který nám pomáhá při hubnutí. Obsahuje totiž látku zvanou inulin, která příznivě ovlivňuje činnost jater a slinivky a navíc snižuje hladinu cukru v krvi.

Kopřiva

Nálev z kopřivových listů má mnoho zdraví prospěšných účinků – hlavním účinkem pro hubnutí je ovlivňování metabolismu a tím zajišťuje lepší spalování. Je to také skvělá varianta pro rychlejší látkovou výměnu.

Rozchodnice růžová

Ikdyž bychom předpokládali, že tato bylina bude mít růžové květy, není tomu tak – pyšní se žlutou barvou, nicméně její listy připomínají právě květy růží – od toho vznikl její název. Při hubnutí nám výrazně pomohou výtažky z této květiny, které urychlují metabolismus a patří mezi přírodní spalovače tuků.

Jaké čaje pomáhají hubnout?

Zelený čaj

Všichni víme, že zelený čaj je skvělým pomocníkem při dietě. Musíte ale vědět, jaký je ten nejlepší. Netušíte? Jistě, jedná se o stoprocentní zelený čaj s názvem matcha. Je unikátní tím, že se nelouhuje – konzumují se prostě jeho celé lístky – a v tom se skrývá jeho síla. Jeden čaj matcha se totiž vyrovná deseti šálkům „obyčejného“ zeleného čaje. Hubnutí napomáhá katechin EGCG, kterého čaj matcha obsahuje opravdu hodně.

Čaj Oolong

Tenhle, u nás velku neznámý čaj, se řadí mezi polozelené. Pokud si ale myslíte, že jsou tím pádem méně kvalitní, než čaje zelené, jste na velkém omylu. Každý z nich má své specifické vlastnosti. Polozelené čaje jsou specifické svým způsobem zpracování. Jejich oxidace je o dost delší a je rozdělena do několika etap. Čaj Oolong je bohatý na oxidanty a zároveň obsahuje minimum kofeinu, čímž zrychluje metabolismus, snižuje krevní tlak i cholesterol.

Lymfodrenážní čaje

Jak lépe rozdroudit lymfatický systém, pokud nemáte čas a prostředky pro docházení na lymfodrenáže? Navíc jsou tyto čaje běžně dostupné v lékárně. Tyto čaje skvěle odvodňují, detoxikují a odstraňují odumřelé buňky a tukové tkáně z mezibuněčného prostoru.

A na jaký způsob hubnutí vsadíte vy?

Autor: Michaela R.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 35 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 6 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 35 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 6 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 35 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 39 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 30 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 39 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 12 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 14 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 6 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 35 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 39 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 42 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.