Ženská krása po vzoru našich babiček

Mýdlo a sádlo. Upřímně řečeno, mýdlo kůži příliš vysušuje, a sádlo ji zase příliš promašťuje. Každopádně není od věci se podívat, jak o sebe pečovaly naše babičky.

Co na tvářičku

Pro krásnou pleť stačí opláchnout ji ráno ledovou vodou. Jestliže si ráno na obličej stříknete pětkrát studenou vodu, povzbudíte ochrannou funkci pokožky, takže bude odolnější proti vlivům zvenčí. Současná žena ale pleť pouze nechrání, také ji ráno čistí, protože během noci se na povrch vylučuje pot, maz a škodliviny. Pro čištění je vhodný pleťový gel, mléko nebo pleťová voda.

Nejlepší je sádlo

Sádlo promastí vrchní část pokožky, takže je vhodné na příliš suchou pleť, působí proti šupinkám a napínání pokožky. Bohužel sádlo mastí a příliš a má specifický zápach. Asi bude přeci jen lepší vybrat si pleťový krém, který se rychle vsákne, lépe voní a má prodloužený účinek.

Štípání do tváří, aby zčervenaly

Jako nápad dobré, ale raději to nedělejte. Pokožka se tak vytahuje, narušuje se její struktura a může dojít k popraskání žilek, které potom utvoří na obličeji červené nebo dokonce fialové fleky. Pokud toužíte po zdravém vzhledu, investujte do pudrové tvářenky v narůžovělém odstínu.

Spaní na zádech proti tvorbě vrásek

Když se k tomu ještě vynechá i polštář, jde skutečně o polohu, která je pro obličej výhodná. Jenže vydržet na zádech celou noc, to zvládne opravdu málokdo. Raději si pořiďte povlak na polštář z kvalitního saténu, který hýčká tvář i v poloze na břiše, a na noc použijte noční krém proti vráskám.

Pro krásné oči

Kapička oleje do očí rozjasní pohled

Některé přírodní oleje se v očích snést dají, ale stejně to není nic moc. Moderní způsob pro rozzáření pohledu je použití rozjasňovače, který se nanáší pod obočí nebo jako linka pod spodní řasy.

Modrá barva očních stínů sluší každému

Modrá má sice spoustu odstínů, ale univerzální určitě není. Lepší je použít šedou či fialovou, trefíte se mnohem lépe!

Černá linka zvýrazňuje oči

Černě orámované oči opravdu přitahují pozornost, ale také je zmenšují. Od 40 let navíc ve tváři působí příliš tvrdě a upozorňují na stopy stárnutí. Raději použijte tužku na oči šedou, tmavě modrou či hnědou a neobkreslujte celé oko, pouze dvě třetiny, vnitřní koutek nechte bez barvy.

Pro krásné vlasy

Nejlepší na vlasy je vajíčko!

Zábal ze žloutku skutečně suchým vlasům prospěje, ale je dost těžké z vlasů ho potom vymýt. Pohodlnější je vyživující vlasovou masku koupit.

Sto tahů kartáčem pro krásnou hřívu

V minulosti si lidé nemyli vlasy tak často jako dnes. Takže rada byla velmi praktická – maz, který se hromadil u hlavy, se rozčesáváním rozprostřel na celou délku vlasů a ty potom vypadaly svěží a lesklé. V dnešní době je tak intenzivní rozčesávání spíše týráním pokožky hlavy. Lepší je zvolit kosmetickou péči podle typu a délky vašich vlasů.

Na mastné vlasy je účinná kopřiva

To platí i v současnosti, mnoho žen kopřivový šampon stále kupuje. Nejúčinnější je ale doma vyrobený výluh z čerstvých kopřiv.

Vzhledem k tehdejším možnostem si babičky uměly poradit naprosto skvěle!

Autor: Michaela Richterová

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT