Zdravý rozvod je možný. Zde je návod, jak na to

I když s rozhodnutím rozvést se přicházejí komplikované a bolestivé pocity, neznamená to, že proces rozvodu musí být také komplikovaný a bolestivý. Konečné oddělení od manžela nebude snadné, ale můžete se společně snažit, aby to bylo co nejzdravější. To je důležité pro vás, vašeho bývalého manžela a všechny ostatní, kterých se rozvod týká.

Pokud jste v této situaci a přemýšlíte, jak se rozvést přátelsky, poradíme vám, jak na to.

Nedávejte průchod svým pocitům

Jedním z nejlepších způsobů zdravého rozvodu je vyřadit vaše pocity z procesu. Zatímco zvažujete možnosti rozvodového právníka, vytváříte rodičovský plán nebo rozdělíte svá aktiva, je nejlepší mít své pocity pod kontrolou. Místo toho se zaměřte na úkoly, které potřebujete k dokončení, a na nejlepší způsoby, jak je rychle a efektivně dokončit.

Pracujte jako tým

Pokud chcete přátelský rozvod, budete muset pracovat jako tým. I když to může být poslední věc, kterou chcete udělat, pomůže vám to vše dokončit k oboustranné spokojenosti. Vy a váš bývalý manžel máte mnoho rozhodnutí, která musíte učinit, takže spolupracujte na tom, aby tato rozhodnutí byla co nejlepší.

Použijte prostředníka

Skvělým tipem, jak se přátelsky rozvést, je spolupráce s prostředníkem. Získání vnějšího pohledu na vaši situaci je ideální pro řešení problémů a kompromisů. Váš mediátor musí být nestranný, což znamená, že řešení budou spravedlivá ke všem zúčastněným.

Buďte flexibilní

Pokud přemýšlíte o tom, jak dosáhnout přátelského rozvodu, zvažte během procesu flexibilitu. Můžete mít určitá očekávání, která během vašeho rozvodu nebudou splněna. To, co táhne rozvod po měsíce a dokonce roky, není zvládnutí očekávání. Spíše než se na svůj rozvod dívat jako na něco, co vyhrajete, zkuste přijít na kompromis, který bude fungovat pro každého.

Stanovte pravidla a důsledky

Jednou z nejlepších přátelských rozvodových rad je stanovení pravidel a důsledků jejich porušení. Rozvod je stresující situace, která může u mnoha lidí vyvolat nejhorší chování. Stanovení pravidel a důsledků je způsob, jak udržet špatné chování pod kontrolou, aby se obě strany mohly soustředit na dané úkoly.

Čtěte také: Veronika (31): Naše rozvodové tahanice neberou konce. Bývalý mě dokonce neprávem obvinil z týrání naší dcery.

Zvažte terapii

Užitečným tipem, jak se přátelsky dostat přes rozvod, je zvážit možnost absolvování terapie, která vám pomůže v tomto procesu. Můžete získat individuální terapii, rodinnou terapii nebo obojí. V terapii se můžete dozvědět o nástrojích a zdrojích, které vám pomohou zvládnout bolest a zklamání v průběhu procesu. Můžete se také naučit, jak správně komunikovat během této stresující doby.

Postupujte podle těchto tipů a budete mít zdravý rozvod. Hlavně pevné nervy!

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT