Zbavte se stresu za pouhé tři minuty

Život v mnohých ohledech není jednoduchý. Povinnosti se na vás valí ze všech stran – a vy se tomu musíte přizpůsobit. Častokrát vás však může přepadnout pocit úzkosti a stresu z nahromaděných úkolů.

To má negativní dopad na váš život. Proto je nejvyšší čas naučit se, jak bojovat se stresem a uvolnit se.

Stres je životní nepřítel

Mnoho vědců se shoduje, že stres je největší nepřítel člověka. Má neblahé účinky na život. Díky němu můžete přibírat, nebo ubírat na váze. Ovlivňuje také vypadávání vlasů a způsobuje řadu zdravotních komplikací. Dokonce neblaze ovlivňuje také váš sexuální život. Ale nebojte se. Existuje rychlé řešení, které odstraní úzkost a pocit stresu téměř okamžitě. Vy si tak pročistíte mysl a uvolníte se.

Nebudete potřebovat žádné speciální pomůcky

Nadměrné účinky stresu mohou mít nedozírné následky, proto se naučte jednoduchý trik, jak se ho zbavit za pouhých několik minut. Nebojte, nebudete k tomu potřebovat žádné speciální pomůcky ani svíčky. Jde to jednoduše i od psacího stolu. Vše, co musíte udělat pro to, abyste se uvolnili, je zavřít oči, nebo si vybrat pevný bod v místnosti a mít položené nohy pevně na podlaze. Pak začnete provádět dechové cvičení.

Štve vás každodenní stres? Vyzkoušejte zahradní terapii, díky níž se zbavíte úzkosti.

Dechové cvičení

Plně se soustřeďte pouze na svůj dech. Nadechněte se nosem a vnímejte, jak se vám plíce naplňují vzduchem. Váš hrudní koš i břicho se roztahují. Poté vzduch vydechněte ústy. Takto plynule a pomalu se nadechněte desetkrát. Celou dobu myslete jen na to, jak dýcháte, a vypusťte z hlavy všechno ostatní. Úleva od stresu přijde téměř okamžitě. Toto cvičení opakujte pokaždé, když toho na vás bude moc.

Nenechte se ovládat stresem. Pokud vás pohltí, přivodíte si řadu zbytečných komplikací. Naučte se s ním efektivně bojovat.

Autor: Lenka Svobodová
Tagy: , ,
ZAVŘÍT