Zbavte se jednou pro vždy váčků pod očima díky jednoduchým trikům

Jistě znáte tu situaci, kdy se ráno probudíte a nestačíte se při pohledu do zrcadla divit. Pod očima se vám objevily velké váčky, které žádnému obličeji moc nelichotí. Pátrali jste někdy po jejich příčině? Sestavili jsme pro vás seznam toho, co má na oči vliv. A jak vakům pod očima můžete předejít?

Sůl

Jste zvyklí si pokrm pořádně osolit? Ačkoliv je sůl pro naše tělo nezbytná, její velké množství tělu škodí. Vlivem velkého příjmu soli tělo začne v těle zadržovat vodu. To se projevuje na různých částech těla, zejména na očích, kdy vypadají otekle. Proto se snažte sůl co nejvíce eliminovat.

Alergie

Ten, kdo trpí sezónními alergiemi jistě zná nafouklé a slzavé oči. Naštěstí existují léky na alergie, které oteklost očí zmírňují.

Konvička Neti Pot

Někdo si tuto proceduru chválí, jiný se jí bojí. Tuto malou konvičku naplňte slanou vodou. Poté z ní vodu nalijte do jedné nosní dírky a nechte odtéct druhou. Zní to možná zvláštně, ale pomocí tohoto kroku dojde k odstranění bakterií a alergenů.

Poloha spánku

Spíte raději na boku nebo na břiše? Nejideálnější polohou spánku je na zádech, protože vlivem gravitace se při špatné poloze začne pod očima hromadit tekutina, která způsobuje nevzhledné pytle pod očima.

Večerní odlíčení

Nezapomínejte se večer vždy odlíčit. Ovšem pozor, zde dělá chybu téměř každá žena, když použije nesprávný odstraňovač make-upu pro oční okolí (ženy se často odličují odličovadlem určeným pro pleť). Nesprávný produkt může oči podráždit a ráno se probouzíte s otoky.

Alkohol

Jedna sklenka vína je v pořádku, ale abyste zabránily oteklosti, s alkoholem to raději nepřehánějte. Proč? Alkohol má tendenci vodu z těla odvádět, a ta se začne usazovat právě v okolí očí. Pokud se někam chystáte, pamatujte, že důležité je pít hodně vody. Jak v průběhu divokého večírku, tak po příchodu domů a hned ráno po probuzení.

UV záření

Své oči chraňte před UV zářením stejně, jako zbytek těla. Slunce by totiž mohlo velmi oslabit pokožku kolem očí. Vsaďte na kvalitní sluneční brýle a klobouky.

Kouření

Také kouření pokožku oslabuje a vysušuje, takže jestli nechcete, abyste měli zvadlé a vrásčité oči, nekuřte.

Salátová okurka

Nateklé oči můžete zklidnit pomocí salátové okurky, studené kávové lžičky nebo čajových sáčků. Vlastně nezáleží na tom, co zrovna použijete, klíčovou roli zde hraje teplota – studené otoky zmírňuje.

Oční krémy

Používáte jeden krém na všechno? Ne všechny jsou ale pro oční okolí vhodné. Vyzkoušejte oční krém s retinolem.

Korektor

Poslední záchranou může být korektor, pomocí něhož váčky nebo kruhy pod očima alespoň z části zakryjete.

Máte nějaké speciální vychytávky, díky nimž se snadno váčků zbavíte? Nebo se dáváte přednost klasickým radám?

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT