Zase vám utekl? Aneb důvody, proč muži mizí ze vztahu

Už na druhé schůzce vás vášnivě políbil a říkal, jak jste sexy a úžasná žena, ale víckrát se už neozval? Vy čekáte celé týdny, zda vám náhodou ještě nezavolá, ale pořád nic. Potom začnete přemýšlet, co jste udělala špatně, že odešel z vašeho života. Někdy je lepší neznat důvod, proč vám váš milovaný odešel ze života.

To, že se spolu vyspíte, ještě neznamená, že jste ve vztahu

To, že nějaký muž odejde z vašeho života, si rozhodně neberte osobně. Jednoduše za touto kapitolou udělejte tečku a jděte dál. Proč se to ale děje? Jedním z hlavních důvodů je, že ženy a muži berou začátek vztahu každý jinak. Vy si po druhém rande s ním plánujete zbytek života a on teprve zjišťuje, zda se mu vůbec líbíte. To, že jste se párkrát viděli, nepovažujte za vztah. Ani pokud jste spolu spali – ještě nic neznamená.

Nepátrejte po důvodu, proč odešel

Muži odcházejí většinou bez toho, aby cokoliv vysvětlili. Ani po nich vysvětlení nechtějte a smiřte se s tím, že z vašeho života nadobro odešel. Proč? Není to proto, že by byl zlý nebo sám do sebe zahleděný. Většinou je důvod naprosto někde jinde. Jednoduše vám nechce ublížit, a kdyby vám řekl, že pro něho nejste dost dobrá nebo mu vadí nějaká vaše vlastnost, mrzelo by vás to. Zde je opravdu lepší nic nevědět a nechat to být.

Spokojená žena radí Nele: Je důležité s partnerem mluvit o věcech, které jsou nepříjemné. I pokud se jedná o nevěru s jinou ženou.

Muži se bojí závazků a často hledají jen partnerku na sex

Někteří muži se bojí závazku, a proto hledají ženu, která touží jen po sexu – to znamená, že chce to samé, co on. Chce partnerku, co po něm nebude vyžadovat city a životní jistoty. Pokud u vás zjistí, že nejste žena takzvaně na jednu noc, raději od vás dají ruce pryč. Také pro vás je lepší, když odejde dříve než později, kdy do něho budete opravdu zamilovaná. Bude to chvíli bolet, ale rozhodně méně než po několika měsících. Stejně takový muž není pro vás.

Pokud některý muž s vámi nechce sdílet stejné hodnoty a rozhodne se odejít z vašeho života, nepřemlouvejte ho a neponižujte se. Prostě to není vhodný partner pro vás a musíte se s tím smířit.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT