Zářivá pleť bez chybičky? Zkuste minutový rituál

Správné čištění je klíčem ke krásné pokožce. Ani ten nejluxusnější krém se totiž správně nevstřebá, pokud není pleť dokonale čistá. Jenže ruku na srdce. Kolik času skutečně věnujete večernímu mytí pleti čisticím přípravkem?

Možná se vám to bude zdát neuvěřitelné, ale v průměru si ženy pleť myjí 10 až 15 vteřin. Přesně před rokem se na druhém břehu Atlantiku stalo fenoménem takzvané 60vteřinové čištění pleti. Vše odstartovala americká dermatoložka Nayamka Roberts, která pro tento rituál vytvořila i vlastní hashtag #60SecondRule. A o co se vlastně jedná?

Minutové čištění pleti není žádný marketingový tah od výrobců kosmetiky. Aby byla vaše pleť krásnější, nepotřebujete žádné sérum s vitamínem C nebo kyselinou hyaluronovou. Dokonce ani nezáleží na tom, zda si pleť čistíte sonickým přístrojem FOREO, kartáčkem nebo prsty. Celý trik stojí na jednom jediném pravidlu – věnovat mytí pleti 60 vteřin. A má to své opodstatnění.

60 vteřin k čisté a zářivé pleti

Minutové čištění pomáhá zjemnit pokožku, hloubkově vyčistí póry a důkladně odstraní make-up, pot a další nečistoty, které se na pleti během dne usadí. Pro takto důkladné mytí je důležité sáhnout po správném odličovadle. Obecně platí, že suché a citlivé pokožce vyhovují produkty s krémovou konzistencí. Pokud máte pleť naopak smíšenou nebo mastnou, sáhněte spíše po gelových nebo pěnových čisticích přípravcích. Sledujte také složení produktů. Vyvarujte se parfemace, která může citlivou pleť podráždit. Pozor si dejte také na alkoholy, jež pleť stahují a vysušují, což vede k tvorbě jemných vrásek.

Účinky večerního rituálu uvidíte hned ráno

Make-up, přebytečný maz a další nečistoty pronikají do pleti hlouběji, než si většina žen uvědomuje. Minutové čištění ale tyto nečistoty z pleti vymyje skutečně důkladně a zároveň vás donutí věnovat pleti trošku péče navíc. Jemnými krouživými pohyby během mytí pokožku zároveň promasírujete, prokrvíte a k tomu rozproudíte lymfatický systém. A protože vám bude jedna minuta během mytí obličeje připadat jako věčnost, nezapomenete vyčistit ani místa v okolí nosu, na bradě či u linie vlasů. Rozdíl po takové očistě na pleti pocítíte hned druhý den ráno. Bude jemná a příjemná na dotek, po pár týdnech pak viditelně zářivější a krásnější.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu