Žaneta (46): Výtah přivřel sousedovi bundu do dveří, ale válku za to vyhlásil mně

Máme v domě nový výtah, takový ten, který vnitřní dveře zavírá automaticky sám poté, co se stiskne tlačítko. Jednou jsem spěchala domů a nepočkala jsem na souseda, který si ještě vybíral schránku. Chtěl mě ještě doběhnout, ale výtah už dveře zavírat, což mu přivřelo bundu. Od té doby mi dělá v domě naschvály a nechápe, že jsem to neudělala schválně.

Nezlobte se, spěchám

Jsem slušně vychovaná a samozřejmě, když to jde, vždycky ráda na sousedy počkám a svezu se výtahem společně s nimi. Jenže tenkrát jsem spěchala domů na toaletu, bylo to akutní a už jsem se viděla doma, takže když jsem u schránek potkala sedmdesátiletého souseda, slušně jsem mu řekla, ať se nezlobí, že spěchám, a tak výtahem pojedu sama. On buď dělal, že mě neslyšel nebo mi to udělal naschvál a křičel na mě, ať počkám, že on jen zavře schránku a jde. Jenže to já už jsem byla uvnitř a mačkala knoflík.

Počkejte si!

Docela mě to rozhodilo, on jako důchodce má neskutečně moc času, navíc jej vidím i několikrát denně, jak si dělá výlety ke schránce, tu chvilku na výtah by tak bez problémů počkat mohl. No ale jak už to tak bývá, on prostě počkat nemohl, a snažil se výtah doběhnout a chytnout. Jenže to už se dveře zavíraly a jemu to přivřelo bundu, kterou si natrhl.

Jen počkej, to si zašiješ

Jela jsem nahoru a slyšela jsem souseda, jak dole nadává a křičí na mě, že si to zašiju, že mi to nedaruje, a že mám počkat, co mi provede on. Nějak vážně jsem to nebrala, říkala jsem si, že až jej potkám, vysvětlím mu to a hlavně, že už budu na toaletě.

Pomsta

Sotva jsem spláchla, na dveře mi začal bušit rozzuřený soused, kterého se to nesmírně dotklo, přinesl mi svou bundu a opravdu žádal, abych mu ji zašila, což jsem samozřejmě odmítla. Jasně jsem mu vysvětlila, že se tam neměl cpát, když viděl, že už jedu nahoru. Hádali jsme se asi dvacet minut, pak se mi starého pána zželelo a tu bundu jsem mu skutečně zašila.

Od té doby, kdykoliv mě vidí, že jdu, snaží se zdržovat výtah. Když mám úklid, našlape ve vestibulu tak, abych měla co zametat a zásadně mě nezdraví. Myslím, že se rozhodl vyhlásit mi nefalšovanou sousedskou válku.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu