Začněte se starat o své podprsenky a prodlužte tak jejich životnost

Také podprsenky bychom měli udržovat v perfektním stavu. Přece jen je to důležitá součást ženského šatníku. Když se o ně budete starat správně, prodloužíte jejich životnost. Podprsenky si musí udržet svůj tvar, aby vám dobře seděly a odvedly pod oblečením tu nejlepší možnou práci.

Skládání podprsenek je častý nešvar

Snad všichni návrháři na celém světě se shodují, že pokud si chce žena udržet svou podprsenku v naprosto dokonalém stavu, nesmí dělat jednu zásadní chybu. Problém spočívá se skládání podprsenek do šuplíků nebo jiných míst, které máte k tomu určené. Jakékoliv takové zacházení ji totiž může poškodit. Neskládejte je na polovinu, ale vytvořte si dostatek prostoru, abyste je mohla nechat rozložené.

Košíčky si v šuplíku vycpěte

Dalším z problému je, jak to vymyslet, aby se vám i při rovném rozložení podprsenky nekřivily košíčky. Podpořit pevnost košíčků se dá vyřešit snadno. Michael Thomson, majitel Pour Moi radí všem svých zákaznicím, aby si košíčky vycpaly ponožkami. Zabráníte tak jejich pokrčení v zásuvce. Můžete to místo také zaplnit kalhotkami. Zastává názor, že ženy by se měly starat o své podprsenky stejně tak, jak muži o obleky.

Nenoste ji déle než tři dny

Podprsenku si nezničíte pouze jejím neodborným skládáním, ale dávejte si pozor, jak často ji nosíte. Odborníci všeobecně nedoporučují nosit podprsenky déle jak tři dny za sebou. Mohlo by to způsobit její vytahání, a ztratila by tak svůj tvar. V letních měsících ještě kratší dobu, protože se více potíte. Dobrou zprávou je, že vlákna v podprsence se po jejím vyprání vrátí do původního stavu.

Podprsenka není v dnešní době levná záležitost, proto byste se o ni měly starat s co největší péčí. Ušetříte tím také ve svém domácím rozpočtu.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT