Vytvořte si vlastní domácí lázně a věnujte čas sobě

Během karantény všichni potřebujeme klid a pohodu. Co pro to můžete udělat, když wellness centra jsou zavřená? Stačí si přenést wellness domů, a věnovat alespoň jeden den specializované péči o sebe každý týden. Zde je několik nápadů.

Zapracujte na náladě

Prvním krokem k nastavení vyrovnaného „zenového“ prostředí, je použití esenciálních vůní.

Odlehčí vaši náladu, zvýší pocit pohody a zmírní úzkost, stejně jako den v lázních. Vytvořit uklidňující atmosféru, která dodá vašemu dni ten pravý luxus, pomáhají také svíčky. Pokud ani to nepomůže, je čas na svalovou relaxaci a vonné masážní oleje.

Nasaďte si masku

Maska vám pomůže cítit se svěží za všech okolností a vaše pleť vám poděkuje. Nejlepší je použít masky naplněné přírodními ingrediencemi s výřezy pro oči, nos a ústa, což nabízí jednoduché řešení bez nepořádku kolem, zkrátka jako v lázních. Pokud zrovna nemůžete zakoupit profesionální masku, snadno si jí vyrobíte samy. Přísady, jako je med, ovesné vločky, kurkuma, mléko či čokoláda, zanechají vaši pokožku hladkou a jemnou.

Vytvořte si seznam skladeb

Vyberte si oblíbenou hudbu. Pro svou pohodu nemusíte poslouchat relaxační nebo instrumentální hudbu, pokud se vám líbí tvrdší muzika, proč ne? Cokoli, co vás dostane do nálady a uklidní vašeho ducha, se počítá!

Užijte si koupel

Perfektní koupel vám pomůže s náladou i bolestmi. A nejlépe tak, že si k tomu zapálíte svíčky a budete poslouchat svůj dokonalý seznam skladeb! Ideálně použijte koupel s přísadami. Například koupelové soli jsou bohaté na vitamíny, pomáhají snižovat zadržování vody a zklidňují bolestivé svaly.

Nebo si alespoň dejte pořádně horkou sprchu s eukalyptem, a vaše póry i dýchací ústrojí se krásně vyčistí!

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu