Vyrobte si deku na všechno možné, třeba i na hračky

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
deka (zdroj foto: pixabay.com)

Výroba speciální deky – vaku není nic složitého. Uvidíte, že čas a práce se vám bohatě vrátí, až deku začnete používat.


Vyrobte si svou vlastní deku

Budete potřebovat:

  • 2 čtvercové kusy látky 140×140 cm
  • provázek
  • pevnou ozdobnou šňůru
  • špendlíky + nitě

Látku vyberte tak, aby byla dostatečně pevná, a přitom příjemná na dotek. Ideální je pořídit stejný druh ve 2 vzorech.

Jak postupovat?

Látku srovnejte a přežehlete a dvakrát kolmo na sebe přeložte. Po obvodu zafixujte špendlíky. Na pevný roh připevněte provázek o délce strany složeného čtverce, s jeho pomocí pak nakreslete ¼ kruh. Kolem nakreslené linie pro jistotu také sešpendlete. Pečlivě vystřihněte ze všech 4 látek najednou, nebo si pomozte provázkem i u dalších vrstev.

Stejným způsobem složte na čtvrtiny i druhou látku. Nerozložený ¼ kruh první látky položte na druhou tak, aby pevné rohy lícovaly, sešpendlete k sobě, a podle první látky vystřihněte i druhou.

Vystřižené látky rozložte, přiložte rubovou stranou k sobě a sešpendlete. Potom po obvodu sešijte na šicím stroji dlouhým stehem, a to asi na šíři patky od okraje. Na dvou protilehlých stranách látku dvakrát prostřihněte – asi 5 centimetrů od sebe a do hloubky zhruba 4 centimetry. Prostřihy oentlujte.

Mezi prostřihy látku dvakrát ohněte a prošijte, tím vám vzniknou dobře přístupné otvory pro navlékání a zdrhování šňůry. Pro vytvoření tunýlku látku dvakrát přehněte ze spodní strany, nejprve asi o 1,5 centimetru, potom okolo 3,5 centimetru. Vše opět sešpendlete a nastehujte. Tunýlek prošijte raději dvakrát, aby byl dostatečně pevný.

Do hotového tunýlku pomocí zavíracího špendlíku navlékněte pevnou stužku a její konce svažte na uzel. Po zdrhnutí bude sloužit jako ucha vaku pro přenos či úklid rozházených věcí.

Autor: Lenka S.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín SpokojenéŽeny.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.