Víte, jak vybrat tu pravou velikost podprsenky?

Většina žen si nedokáže představit ani jediný den bez podprsenky. Jestliže však tento kousek spodního prádla nosíte denně, je velmi důležité zvolit si správnou velikost. Jen díky tomu totiž můžete předejít faktu, že podprsenka bude nepohodlná, a hlavně také nezdravá pro záda a dekolt. Čeho se tedy držet při výběru nové podprsenky?

Vyhněte se konfekci

V této době je naprosto běžné, že oblečení nakupujeme v obchodech s konfekční módou. Při koupi podprsenky by tomu tak však být nemělo. Většina konfekčních velikostí totiž nevyhovuje a pak vznikají problémy. Rozhodně se tedy do tohoto kousku vyplatí investovat a navštívit obchod specializovaný na spodní prádlo.

Ten totiž nabízí více možností, ze kterých si vyberete podprsenku takovou, aby skvěle padla. Častým problémem je totiž prodej pouze obvodu velikosti od 75 centimetrů, řada žen však potřebuje menší velikosti. Tento nedostatek se pak mnohdy snažíme dohánět menšími košíčky, které tento problém zdánlivě řeší. Dekolt sice získá hezký vzhled, avšak ze zdravotního hlediska to je nevhodné, prsa totiž nemají dostatečnou podporu, což ovlivňuje i záda.

Nechte si s výběrem raději poradit specialistou na prádlo, který vám pomůže vybrat opravdu správnou velikost. Mnoho žen totiž překvapí, že ve skutečnosti mají úplně jinou velikost podprsenky, než co si do teď myslely.

Důležitý je obvod pod prsy

Rozměry, které si naměříte pod prsy, jsou velkou nápovědou, která vám pomůže ke správné velikosti. Avšak nemusí to být vždy stoprocentní. Toto číslo slouží spíše jako orientační, abyste věděla, po jaké velikosti k vyzkoušení sáhnout. Stává se totiž velmi často, že ve skutečnosti budete potřebovat podprsenku menšího obvodu, než co jste si naměřila.

Je totiž důležité brát také v potaz to, z jakého materiálu je podprsenka vyrobena. Většinou totiž dochází k tomu, že materiál povolí, a tím vzniká větší obvod. To, zda jste zvolila správný obvod zjistíte snadno dle toho, kde je umístěné zapínání. U správně vybrané podprsenky by totiž zapínání nemělo cestovat ani směrem k lopatkám, ani do spodní části zad.

Mělo by zůstat přesně ve středu zad. Díky tomu totiž dosáhnete správné opory pro poprsí, což je důležité zejména u větších prsou. Vaše záda to však jistě ocení, ať už máte dekolt jakýkoliv.

Úprava ramínek

Ramínka nejsou o nic méně důležitá než správná velikost košíčků a obvodu. Častým problémem je, že ramínka utáhneme málo – a prsa pak z košíčků vypadávají, nebo je naopak utáhneme až moc, kvůli čemuž dekolt nevypadá tak dobře. Základním pravidlem je, že ramínka by měla být utažena tak, aby se pod ně vešel maximálně jeden prst.

Jestliže vás ramínka při utažení řežou, je to znakem toho, že jste zvolila špatný obvod nebo velikost košíčku. Pozor si dejte taky na šířku ramínek. Ta užší sice vypadají mnohdy lépe, avšak zdravotně to z dlouhodobého hlediska není dobré. Obzvláště pokud máte větší prsa, měla byste volit ramínka o šířce 1,5–2 centimetry, u menších prsou mohou být klidně o něco užší.

Vybrat si správnou podprsenku není snadné, rozhodně se však vyplatí věnovat tomu pozornost. Příště tedy při výběru zkuste raději než po konfekci sáhnout po kvalitním prádle ze specializovaného obchodu. Jistě oceníte příjemnou změnu na dekoltu, a především si tak můžete ulevit od bolesti zad či nepříjemně se zařezávajících kostic a ramínek.

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT