Zjistěte, co o vás prozradí vaše oblíbená barva

Každý máme nějakou svou oblíbenou barvu, jako například barvu oblečení, nábytku či bytových doplňků. Ale víte o tom, že i oblíbená barva toho o nás může z psychologického hlediska hodně prozradit? Podívejte se na různé typy psychologických profilů, založených na oblíbenosti barev.

Žlutá

Tito lidé jsou známí svou extravagancí a živelností, rádi chodí do společnosti, baví se a mají rádi obdiv lidí okolo sebe, tudíž jsou rádi středem pozornosti. Žijí okamžikem a rádi si dopřávají všechno pěkné, co okolo sebe vidí. Jsou to požitkáři a bohémové.

Modrá

Ti, kteří mají řádi modrou barvu, jsou známí pro svou klidnou povahu, chání si své soukromí a neradi vyčnívají z davu. Jsou to spíše lidé introvertní, kteří rádi tráví večery doma u dobré knihy či kvalitního filmu. Vyhledávají samotu a často jsou vysoce inteligentní.

Zelená

Tento člověk je vytrvalý, cílevědomý a ví, co od života očekává. Má přesně stanovené cíle, čeho chce dosáhnout a jde si tvrdě za nimi, překážky ho vůbec neděsí. Naopak, považuje je za jistou životní výzvu a kolikrát i problémy vyhledává, aby je mohl překonat a pak se cítil silnější a sebevědomější, protože ví, co všechno dokáže zvládnout.

Červená

Tito lidé jsou často romanticky založení, touží po klidném životě, ve kterém jsou obklopeni rodinou a nejbližšími příteli. Chtějí si život naplno užít, ale ne na bázi bohémského života, ale zodpovědnému užívání si sám sebe a svých nejbližších. Má rád domácí oslavy a návštěvy, rád hraje společenské hry a čtou detektivky.

Hnědá

Tito lidé jsou velice tělesně smyslní, jsou rodinně založení, chtějí mít zapuštěny kořeny a stálou pohodu, proto se často vyhýbají povinnostem a situacím, které jim pohodu nepřinesou. Potřebují mít stálou životní jistotu, jak už stálé práce, tak stálého partnera, bezproblémových dětí. Sebemenšího rozhození jistot je přivádí do vysoké nejistoty, až depresím.

Černá

Tato univerzální barva je oblíbená hlavně u žen, a to jednoduše z toho důvodu, že zeštíhluje. Proto byste v nejednom šatníku našli spoustu kousků v této barvě. Pokud je tato barva pro vás oblíbená i z jiného důvodu, znamená to, že jako člověk jste rozhodní a je jasné, že si rádi stojíte za vlastním názorem, a hlavně si jdete vždy za svým, a to je v dnešní době velká výhoda.

Bílá

Bílá barva vždy znamenala a vždy i bude znamenat andělskou nevinnost a čistotu. Lidé, kteří mají rádi bílou barvu jsou dokonalí perfekcionisté nejenom v práci, ale také na domácím poli. Bohužel nebývají zrovna sdílní a rádi si nechávají všechny problémy pro sebe. Dusí se tak a nejsou schopni se svěřit, takže mívají často psychické problémy.

Poslední dobou se do módy dostala černá barva, která má široké spektrum svého využití, jak v domácnosti, tak venku.

Autor: Katka Procházková
ZAVŘÍT