Veronika (34): Vzala jsem si o generaci staršího muže. Nyní vidím, že to byla chyba

Láska kvete v každém věku, o čemž by zajisté mohl vyprávět manžel paní Veroniky. Vzali se, když mu bylo padesát let. A zatímco Veronika jen kvete a srší energií, její muž sotva stíhá.

Tajná láska z pracoviště

S manželem jsem se seznámila v zaměstnání. Byla to taková ta typická láska na pracovišti. Pavel vypadal velice mužně na svůj věk a říkalo se o něm, že mu to v manželství moc neklape. Když se začal o mě zajímat, chytla jsem se příležitosti. Byla jsem sama, svobodná a bezdětná a Pavel měl v sobě cosi, co mě hodně přitahovalo.

Ani mně nevadilo, že byl ode mě starší o celých třiadvacet let. Já byla pětadvacetileté pískle, které konečně našlo muže svých dnů. A Pavel na těch 48 let opravdu nevypadal. A tak začala láska jako z románu. Pochopitelně zpočátku tajná, protože byl Pavel stále ženatý.

Svatba jako z pohádky

Scházeli jsem se čím dál více a vztah mezi námi nabýval na intenzitě. Akorát s tím rozvodem Pavel moc nepospíchal. Takže jsem musela rázně zakročit, že takto to dál nejde – ať si prostě vybere. Jestli chce mě, nebo manželku. Vybral si mě. Ale bylo to asi i proto, že se jeho žena o našem románku dozvěděla a Pavla vyhodila z domu. Nastěhoval se ke mně a rozvod pak nedal na sebe dlouho čekat.

Konečně jsme měla to, co jsem chtěla už od začátku. Pavel byl celý jen můj. Blížila se mi třicítka a trochu mi začaly v uších zvonit biologické hodiny a já zatoužila po miminku. Pavlovi se do toho moc nechtělo, protože své dvě už dospělé děti měl. Ale nechal se přemluvit. Jenže dítě do nesezdaného svazku jsem přivést nechtěla, takže nejprve tomu všemu předcházela pompézní svatba. Vdávala jsem se jako princezna, a tak jsem se i cítila. Malý Ivánek se narodil do roka od svatby, brzy pak bráchu následovala Amálka.

Manžel zpohodlněl – a mě to s ním už nebaví

Děti rostou jako z vody, Ivánek půjde do školy a Amálka už chodí do školky. Jen na manželovi je vidět, jak ho to začíná všechno zmáhat. Za tři roky mu bude šedesát let a už nějakou dobu říká, jak se těší do důchodu. S dětmi si občas pohraje, ale spíš má rád svůj klid, takže je často okřikuje, aby nedělaly doma takový rámus.

Čtěte také: Petra (35): Od manželské hádky jsem musela pryč. Několikadenní dobrodružství mi vyčistilo hlavu.

Když chci s dětmi podnikat něco zajímavého, musím to vymyslet sama. Pavel se k ničemu nemá. Nebaví ho jezdit ani na kole, ani na bruslích. Nejraději se rýpe ve svém autě v garáži. A co se týká našeho intimního života, tak musím říct, že si připadám jako jeptiška. Místo hezkého milování dá Pavel přednost sledování televizní detektivky.

Kdybych tušila, že se z něho stane tak pohodlný člověk, nevím, jestli bych do vztahu s ním investovala vůbec nějaký čas. Přemýšlím, že ho opustím. Jsem opravdu ještě hodně mladá na to, abych žila takovým nudným životem.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT