Veronika (31): Naše rozvodové tahanice neberou konce. Bývalý mě dokonce neprávem obvinil z týrání naší dcery

Kdybych nemusela, nikdy se nerozvádím, a to jen kvůli dceři. Lindě je 8 let a velmi visí na mně i na svém otci. Jako rodina jsme však už dále fungovat nemohli. Manžel mě podváděl na každém kroku a s jednou ze svých milenek dokonce čekal dítě. I když jsem se snažila manželství udržet, na rozvod jsem nakonec přistoupila. Už více než rok se ale přetahujeme o dceru. Oba ji chceme do své péče a na podmínkách té střídavé nejsme schopni se domluvit. Můj manžel se ovšem snaží mě dostat ze hry úplně.

Jeho milenka potratila, to bylo peklo

Rozvodu jsem se bála jako čert kříže. Trpěla jsem svému muži všechny zálety a raději jsem dělala, že nic nevidím. Když mi ale na dveře zaklepala jeho milenka s obrovským těhotenským břichem, byla to pro mě poslední kapka. To nejhorší však přišlo, ona dítě v osmém měsíci potratila a manžel mne začal obviňovat, že se to stalo jen kvůli mně. Je jasné, že jsem ji nepřijala dobře, když jsem ji uviděla, udělala jsem docela slušnou scénu, ale co ode mě vlastně čekali?

Od té doby to doma bylo k nevydržení, výčitky urážky a nadávky byly na denním pořádku. Rozvod byl tím nejlepším řešením. Na všem jsme se dohodli, jen ne na péči o naši osmiletou dceru Lauru. Ta je hodně fixovaná na nás oba. Sama by nedokázala říct, ke komu z nás by šla raději. Jako vhodné řešení se tak jeví pouze střídavá péče, jenže to se manželovi nelíbí. Nejraději by mě o dceru připravil úplně.

Ty ji týráš, ty svině

Pracuji jako prodavačka, moc velkou výplatu tedy nemám. To on má jako manažer peněz mnohem více. Najal si tak dost drahého právníka, se kterým se mne snaží potopit. Mě naštěstí zachránila maminka, jež mi půjčila peníze na slušného advokáta, tím začala pravá válka. Můj bývalý se svým právníkem jsou však schopni jít i přes mrtvoly. Neostýchají se k tomu využívat i naši malou dcerku, která je jako každé jiné dítě ochotná za úplatu slíbit snad cokoliv.

Před nedávnem se jim podařilo nahrát scénku jako z divadla. Vymysleli plán, jak na mě hodit ten nejhorší stín a podali na mne udání. Řekli, že dceru biju a týrám. Lauru si zatím neoficiálně střídáme po týdnu, když se ode mě vrátila k otci, měla otlučená kolena a bouli na hlavě z jízdy na kole. Za nové hračky ji otec přemluvil, aby řekla, že jsem jí to udělala já. Laura to bohužel udělala. Teď si všichni myslí, že jsem svině, která týrá vlastní dítě.

Jak to, že to prošlo?

Všichni, kdo mě znají, se ptali, jak s tím mohl vůbec uspět. Vždyť mu to nemohl nikdo věřit, mysleli si. Jenže když má člověk peníze, dokáže si zařídit i slušný posudek od lékaře. Trvalo to měsíc, dceru jsem nesměla vidět. Nakonec přiznala, jak to bylo. V záznamech to ale mám.

Čtěte také: Vendula (41): Celý život jsem si myslela, že je můj otec mrtvý. Až na smrtelné posteli mi máma řekla pravdu.

Obávám se, že se pokusí o další husarský kousek. Bojím se, že už jsem tuhle bitvu prohrála.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT