Věděli jste, že Jana Paulová miluje tenis a učí se od těch nejlepších profesionálů?

Herečku Janu Paulovou máme již mnoho let v povědomí především díky sérii filmových komedií Kameňák, ve kterých s Václavem Vydrou vytvořila dnes již legendární manželskou dvojici. Kromě toho má ale na svém kontě řadu dalších filmových i divadelních rolí. Co dělá ve svém volném čase? Jezdí za svou malou vnučkou na Normanské ostrovy a fandí tenisu.

Mohla z ní být tenistka

Při pohledu na sympatickou herečku máme často pocit, že zastavila čas, již roky vypadá stále stejně dobře. Je dost možné, že za to vděčí nejen své přirozeně optimistické povaze a spokojenému životu, ale rovněž zálibě ve sportu. Její celoživotní láskou je kromě manžela Milana Svobody, se kterým má dcery Adélu a Anežku, také tenis.

Jak prozradila na svém instagramovém profilu, jako malá ho dokonce závodně hrávala. I když později dala přednost herectví a s aktivním hraním skončila, nepřestala svět tenisu sledovat. A když to jen trošku šlo, občas si rekreačně zahrála.

Lekce, kterou nešlo odmítnout

Když před nedávnem dostala příležitost zahrát si s Barborou Krejčíkovou, nešlo říct ne. Jak k tomu došlo? Herečka to svým příznivcům na sociálních sítích vysvětlila velmi jednoduše: „Já ji pozvala do divadla a ona mě na kurt.“ S humorem sobě vlastním pak dodala, že vítězka French Open jí hned na začátku sdělila, že drží špatně raketu.

Fandila jako o život

Tím ale jejich „tenisové“ přátelství neskončilo. Na začátku července totiž Jana Paulová společně s Barborou Krejčíkovou vyrazila na legendární turnaj do Wimbledonu, kde se osobně setkala i s Rafaelem Nadalem. Na slavném grandslamu fandila o sto šest. Kdo ví, možná i díky tomu se později Barboře Krejčíkové s Kateřinou Siniakovou podařilo ovládnout ženskou čtyřhru. Uvidíme, zda ji v budoucnu tenistka s sebou vezme i na nějaký další turnaj.

Zdroj: Instagram/paulova.jana

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu