Vanilkový sex má své kouzlo. Vyzkoušejte ho také

Proč mají někteří problém přiznat si, že mají rádi vanilkový sex? Nemusí být nudný a podle odborníků ho lidé mají nejraději.

Kdybyste požádali deset různých lidí, aby vám řekli, co to vlastně ten vanilkový sex je, dostali byste deset různorodých odpovědí. Každý to má totiž trochu jinak a u nikoho se sexuální život nedá srovnávat. Přesto jsou určité prvky, které jej definují. Podle odborníků ho mají rádi všichni, ale žádnou divočinu nečekejte.

Co to je vanilkový sex

Sexuologové používají termín „vanilkový sex“, pokud chtějí označit obyčejný a pravidelný sex. Při takovém aktu se nepoužívá mnoho pozic. Bude s největší pravděpodobností tichý a dalo by se jej nazvat také relaxační. Můžete ho zažít jen v dlouhodobém partnerském svazku. Nečekáte od něj žádnou divočinu ani sportovní výkony a je ideální, pokud jste unavení po dlouhém dnu v práci, a přesto se nechcete připravit o chvíle rozkoše.

Lidé se stydí o vanilkovém sexu mluvit

Název tohoto druhu uspokojení byl odvozen od vanilky právě proto, že toto aromatické koření nenadchne, ale také neurazí. Stejně jako sex, který mnozí lidé mohou považovat za nudný. Lidé jsou sice nasyceni z porna a televizních pořadů žhavými sexuálními zážitky a mají pak nereálné očekávání, přesto vanilkový sex je v partnerském životě ten nejčastější. Jen se o něm lidé stydí mluvit, protože je jednoduše příliš obyčejný.

Nepřehlédněte: Krvácení po sexu. Je to normální, nebo byste měla navštívit gynekologa?

Vanilkový sex je intimnější, než divoké řádění

Podle studie, kterou provedli sexuologové v Detroitu, je pro mnoho žen vanilkový sex daleko intimnější, než ten divoký a nespoutaný. Dokážou si ho užít jen s dlouhodobým partnerem. Pokud prožívají misionářskou polohu s někým, koho dobře znají, cítí se u toho chráněné, a to vede k dokonalému uvolnění. Proto mu také dávají přednost. Chtějí se u toho mužům dívat do očí a splynout s ním nejen tělesně, ale také duševně.

Mnohé ženy se domnívají, že tajemství dobrého sexu začíná už v mysli, a proto upřednostňují klidný vanilkový sex před experimentálním, kde může dojít k řadě trapných situací.

Autor: Lenka Svobodová
Tagy: , ,
ZAVŘÍT