Vanda (25): Příjemná opalovačka s piknikem dopadla humorně, u řeky jsme dlouho nevydrželi

Bylo krásné jarní odpoledne a my s přítelem jsme si vyrazili na piknik k řece. Vzali jsme s sebou deku a košík plný dobrého jídla, našli jsme si hezké místo, kde nebylo moc lidí, a chtěli jsme si užít chvilky ve dvou. Jen co jsem ale roztáhla deku a položila se do trávy, ucítila jsem něco, co dost nevábně vonělo. Romantika byla v tu ránu u konce.

Co to tu smrdí?

Představte si kouzelné prostředí v přírodě, vodu a sluníčko, všude okolo zpívali ptáci. No prostě dokonalá atmosféra pro krásné romantické odpoledne ve dvou. S přítelem jsme hledali odlehlejší kout břehu řeky, abychom byli o samotě a mohli se i trošku mazlit. To se nám podařilo, jarní tráva byla krásně zelená a já se rozhodla, že se i trošku opálím a nachytám první bronz. Rozdělala jsem deku a vyskládala na ni jídlo. S sebou jsme měli taky šampaňské, tak jsme si připili – a já se položila na zbylý kousek deky. Hlavu jsem si položila do trávy a přítel mě začal hladit.

V tom se mě zeptal, co to tu tak smrdí? Nejprve jsem se lekla, že mluví o mně, ale pak jsem to zacítila taky. Došlo mi, že takhle smrdí jen jedna jediná věc.

Bože, kam sis to lehla?

Bylo to psí lejno, jenže kde? Zvedla jsem hlavu a začala jsem nadávat na pejskaře, když se v tom začal přítel šíleně smát. Koktal něco, jako kam sis to proboha lehla – a já jsem nechápala co se děje. Pak jsem se začala otáčet a viděla v trávě rozmáznutý bobek. Zrovna v těch místech, kde jsem měla položenou hlavu. Nenapadlo mě nic lepšího než si vlasy prohrábnout.

Jasně, já si na ten bobek lehla a měla jsem to ve vlasech! Přítel dostat totální záchvat smíchu a já naopak záchvat paniky. Bylo mi tak trapně a zároveň jsem se cítila tak špinavá. No hlavně jsem děsně páchla. Nesmála jsem se a rychle běžela k řece, kde jsem se snažila to ze sebe umýt. Voda byla ledová a z vlasů jsem to samozřejmě nemohla dostat.

A tak skončil náš romantický piknik, celou cestou domů jsem cítila ten smrad, a když si na to vzpomenu, cítím ho ještě dnes.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT