Uvolněte se, prosím!

Potřebujete na chvíli vypnout a pořádně si pročistit hlavu od všech negativních myšlenek, ale pořád se vám to nedaří a všechny ty myšlenky máte pořád v hlavě? Musíte se naučit relaxovat. Stačí pár kroků a bude vám to připadat jako úplná hračka.

Hlavní je myslet na to, aby relaxování nebyla jen další pomyslná poznámka ve vašem diáři – prostě, nesmí to být jen něco, co prostě musíme udělat a splnit. Samozřejmě, naučit se relaxovat není otázka hodin, ani ze dne na den se to nikdo nenaučil, ale věříme, že vám to půjde snadno.

Buďte tady pro sebe

Musíte bát zaměřeni hlavně sami na sebe a být sami sebou. Zvyknete si na to, ale musíte to zezačátku překonat, pokud vám to nebude příjemné. Stačí, když si pro sebe vyhraníte pouhých deset minut denně, kdy si v klidu uvaříte čaj nebo kávu, půjdete se projít na zahradu nebo si jen tak sednou na gauč a myslet na to, jak se vám daří a co jste dnes zvládli. Ale jen ty pozitivní věci.

Je libo masáž?

Je třeba se taky někdy hýčkat – nejlepší možnost, jak skloubit hýčkání s relaxací je si zajít na pořádnou relaxační masáž. Nemusíte to provádět každý den, samozřejmě, stačí jednou do měsíce navštívit masážní salon.

Využijte přírodu

Víte o tom, že v přírodě panuje spousta rovnováhy, kterou z ní můžete načerpat, když se vydáte jen tak do lesa či na procházku a otevřete se přijímání všech pozitivních vjemů, které nám příroda dokáže nabídnout. Navíc si v klidu můžete utřídit své myšlenky nebo dokonce vzít na procházku partnera a tak utužovat váš vztah.

Úsměv nad zlato

Věděli jste, že když se usmíváte, váš mozek registruje dobrou náladu a přenáší ji do celého těla? Vy se najednou cítíte spokojenější a pozitivnější? No, zkuste to a usmívejte se i na ty největší bručouny v práci nebo ve městě. Třeba je taky potěšíte a úsměv vám vrátí – ne nadarmo se říká, že úsměv je nakažlivý.

Pokud potřebujete větší dávku relaxace a máte čas a prostředky, vyrazte s rodinou nebo klidně sami na dovolenou – určitě budete mít z čeho vybírat.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT