Tyto tři fluencerky nás inspirovaly svým nadšením pro ochranu životního prostředí

Přečtěte si o třech celosvětově proslulých „fluencerkách“, které ovlivnily a inspirovaly i nás. Mladé ženy jsou proslulé svým šetrným přístupem k přírodě a v tomto duchu působí i na všechny své fanoušky.

Rebelka přes odpady

Shia Su (34) si vytvořila jednoduchý plán: práci na trvale udržitelném rozvoji. Krok za krokem změnila některé oblasti svého života – z vegetariánky se stala vegankou, ze shopaholičky minimalistkou. V roce 2014 zcela náhodou narazila na zprávu o jedné americké rodině, jejíž veškerý odpad za celý rok se vešel do zavařovací sklenice. Dnes se i odpad Shii vejde do sklenice o objemu 750 mililitrů. S jakými triky a způsoby recyklace to zvládla, si můžete přečíst na jejím Instagramu.

Anketa: Která fluencerka je podle vás nejekologičtější?
Celkem hlasů: 353

Láska ke zvířatům

Make-up i vlasy Kristen Leanne (30) hýří výraznými barvami. Ale tahle známá youtuberka používá pouze přípravky, které nebyly testovány na zvířatech. Smutnou realitou totiž je, že stále ještě většina kosmetických firem na zvířatech své výrobky testuje. A právě Kristen Leanne chce tuto skutečnost změnit. Na podporu svých slov založila také svou vlastní značku barev na vlasy, která je samozřejmě veganská a nepoužívá k „pokusům“ žádné živé tvory! 15 % ze svého výdělku pak posílá na zvířecí charity.

Království férové módy

Madeleine Alizadeh „Dariadaria“ (29) je blogerka, která se těší velké popularitě. Jejími tématy jsou móda, krása a cestování. Vídeňačka Madeleine chce ale už od roku 2013 víc – trvalou udržitelnost. Znamená to mimo jiné „fér fashion“ na místo „fast fashion“. Madeleine se vždy zajímá o původ oblečení. Jezdí do zemí, které textilní produkty vyrábějí ve velkém. Zpochybňuje převažující konzumní chování a už si založila nejen Instagram, ale i vlastní label Dariadéh – „férová móda je taky krásná“.

Našli jste inspiraci i pro sebe? O trvalé udržitelnosti se hodně mluví, ale lidé se v jejím zájmu příliš nechovají. Je na čase začít, pokud se nechceme dožít zničení planety! Je skvělé vidět, že alespoň někteří mladí lidé udržitelnost neberou na lehkou váhu a že se snaží inspirovat ostatní.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT