Týna (41): Online pohovor dopadl katastrofálně, manžel se předvedl opravdu v plné parádě

Pracovala jsem dvacet let v jedné malé hospůdce u nás na vesnici, současná pandemie nás zavřela a podnik zkrachoval. Takže jsem se ocitla najednou bez práce. Představa, že budu doma s manželem i našimi dětmi, mě děsila. Máme tři děti a všechny na domácí výuce, manžel má také částečný home office. Takže to znamenalo trávit s nimi opravdu hodně času. Okamžitě jsem tak rozjela hledání nového zaměstnání. Jako servírka jsem byla zvyklá být pořád v pohybu, takže hledání bylo opravdu urgentní.

Jak funguje online pohovor?

Vůbec se mi nedařilo, práce se v této době hledá opravdu hodně těžce. Když už jsem na něco zajímavého narazila, měl se konat online pohovor. Přiznám se, že do té doby jsem o ničem takovém nikdy neslyšela. Musela jsem si najít na internetu, jak takový online pohovor vlastně probíhá. No a najít u nás v malém třípokojovém domečku chvilku klidu byl nadlidský úkol.

Absolvovala jsem tři takové pohovory a výsledek byl nulový, už mi zbýval poslední, na kterém mi záleželo, více slušných nabídek jsem nenašla. Upravila jsem se, zavřela se v ložnici a spojila jsem se podle pokynů s vedoucím podniku.

Jako zvířata

To, že děti neumí být v klidu a pořád po sobě řvou, což bohužel jde slyšet i přes zavřené dveře, asi pan vedoucí pochopil, co ale udělal můj muž, to by už nepochopil nikdo. I když jsem všechny důrazně žádala, aby byli alespoň tu půlhodinku v klidu a do ložnice mi nikdo nechodil, měli mě na háku, a to co mi provedl manžel, mu asi jen tak neodpustím.

Kde mám ty trenky?

Představte si, že probíhá online pohovor a najednou se otevřou dveře, v nich se objeví nahý manžel a křičí, po mě, kde má ty své trenky! Tak tohle přesně mi udělal, v ruce měl ručník, který mu cestou z koupelny spadl, a tohle všechno viděl přes kameru samozřejmě i vedoucí, který se mou pohovor vedl. Zareagovala jsem pohotově, na čočku od kamery jsem bleskově dala ruku, ale mikrofon jsem nevypnula. Manžela jsem sjela na dvě doby a vyhnala ho pryč, když jsem pak ruku oddělala, viděla jsem, jak se mi vedoucí pohovoru směje. Okamžitě se mnou pohovor ukončil, s tím, že bych se asi měla věnovat rodině a samozřejmě jsem místo nedostala.

 Manžela proklínám, místo jsem do teď žádné nenašla, a tak musím roznášet letáky, což jsem vzala jako poslední možnost, dostat se z domu.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.a

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT