Tvořivá Lucie Borhyová. Co s dětmi doma vyrobila?

Vánoční čas je pro mnohé z nás jedním z nejkrásnějších období roku a čekání na Štědrý den si zpříjemňujeme nejrůznějšími přípravami. Podobně to cítí i Lucie Borhyová, která se na svém instagramovém profilu svým fanouškům svěřila s tím, že adventní čas společně se svými dětmi miluje a vždy se ho snaží co nejvíce užít.

Jak si užít společný čas

Už před několika dny se Lucie svěřila s tím, že první adventní neděli zapálili adventní svíčku hned na několika věncích na několika různých místech. Později přidala další příspěvek, ve kterém svým fanouškům poskytla originální inspiraci na výrobu krásné papírové vánoční hvězdy. Pestrobarevnou papírovou hvězdu na zavěšení do okna Lucie vyráběla společně se svými dětmi Lukasem a Lindou. Lindiny ručky jsou vidět i na jedné z fotografií, které slouží zároveň jako postup pro výrobu hvězdy, aby si ji mohli vyrobit i Lucčini fanoušci. Ti ostatně Lucii a její děti brzy zasypaly mnoha pochvalami a řada fanoušků i slibem, že výrobu hvězdy rozhodně vyzkouší.

Hvězda podle Lucie

Výroba hvězdy je překvapivě jednoduchá a nepotřebujete na ni nic speciálního. Stačí šest listů barevných papírů, Lucie zvolila šest různých barev, ale hvězdu lze vyrobit i jednobarevnou, nůžky a lepidlo. Všechny barevné papíry nůžkami zastřihněte tak, aby měly čtvercový tvar. Velikost záleží na tom, jak velkou hvězdu chcete vyrobit. Následně je nutné čtverec dvakrát přehnout do tvaru trojúhelníku. Takto připravený trojúhelník nůžkami z jejich otevřené strany třikrát nastřihněte tak, jak ukazuje jedna z Lucčiných fotografií. Následně papír rozložte a na řadu přijde lepidlo. Nejprve slepte k sobě prostřední pruhy, následně papír stočte a slepte i další dva pruhy. Stejným způsobem postupujte u všech listů papíru. Jednotlivé stočené papíry k sobě poté slepte tak, aby vytvořily hvězdu.

Zdroj: Instagram/lucie_borhyova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu