Tipy na výlet po tajemných a záhadných místech v Česku

Přidat na Seznam.cz

Umíme se dobře orientovat ve městech a na plážích Chorvatska, Bulharska, Egypta či Turecka, ale svou vlast neznáme. V cizině na vás při prohlídkách často ovane pocit, který jako by ani nebyl z tohoto světa, a my jsme u vytržení. Ale možná ještě víc tajemna a mystiky najdeme přímo u nás.


Hrad Houska

Toto místo je nejoblíbenějším pro všechny záhadology. Podle legendy se tu ve středověku nacházela skalní průrva, brána do říše démonů či dokonce do samotného pekla. V roce 1600 byla průrva raději zasypána a na jejím místě byla vystavěna hradní kaple, aby všechny démony zastavila. Dodnes se na tomto místě citlivější osoby necítí dobře, mají nepříjemné pocity či dokonce vidiny. Vyzkoušejte magické působení místních energií a navštivte hrad kousek od městečka Mšeno na Kokořínsku.

Hrad Trosky

Krásná zřícenina je opředena mnoha pověstmi. Zajímavá je výrazná prohlubeň mezi oběma věžemi – Pannou a Babou. Prohlubeň je zavalena velkými balvany, pod nimiž se prý ukrývá puklina dlouhá 600 metrů, a ta nese jméno Čertova díra. Traduje se, že v tajemné puklině se může ukrývat neobyčejný poklad. Nikdo ale neví, zda jde o poklad duchovní či materiální. Pokud se nebojíte a dopřejete si pohled na zříceninu v době zapadajícího slunce zažijete neuvěřitelnou podívanou.

Panenský Týnec

Městečko ukrývá nedostavěný gotický chrám, jehož síla je prý ukryta v kamenných zdech. Pozitivní zóna připomíná svým tvarem kříž. Pobyt na tomto místě se doporučuje osobám trpícím depresí – nejsilnější působení a příval pozitivní energie lze zažít za ranního šera nebo po západu slunce.

Jeskyně Býčí skála

Jde o prastaré obětiště v Moravském krasu, které pochází ještě z doby bronzové. Byly zde prováděny opravdu kruté pohřební rituály, kdy svita provázející nebožtíka byla krutě umučena, končetiny byly odsekány, opravdu odpor nahánějící scéna. Logicky tak z Býčí skály vychází negativní energie, která dodnes silně ovlivňuje citlivé lidi.

Kamenný pastýř

Poblíž vesnice Klobouky se v poli tyčí 3 a ½ metru vysoký pískovec. Osamělý menhir je velmi nápadný a lidé jej nazývají „Němý svědek minulosti“. V okolí byly nalezeny keltské hroby a menhir bude pravděpodobně dílem Keltů. Majestátní sloup má energetickou roli – pomocí kamenů lze získat energii k posílení a ochraně lidí, rostlin a zvířat.

Český Grand Canyon

Takzvaná Velká Amerika je dobře známý zatopený lom – 800 metrů dlouhý, 200 metrů široký a až 100 metrů hluboký. Oblast je doslova prošpikována pověstmi a legendami. Nejznámější legenda je o děsivém přízraku v německé SS uniformě, který se vynořuje z hlubin a zase mizí. Tomuto démonu se připisují všechna nevysvětlitelná zmizení či utopení, a to v celém kraji.

Oldřichův dub

Oldřichův dub je opravdu strom. Ale ne tak ledajaký, je zapsán na Seznamu nejvýznamnějších stromů UNESCO. Dub stojí už 1.000 let nedaleko obce Peruc a údajně pamatuje legendární setkání knížete Oldřicha a pradleny Boženy. Byl svědkem zakázané lásky, a tak i dnes je Oldřichův dub patronem, ochráncem a příznivcem všech nových lásek.

A zajímavostí by se dalo najít víc než dost. Nemáte chuť vyrazit si s dětmi za mystickými a tajemnými místy? Zejména dětem by se takový výlet určitě líbil!

 

Autor: Michaela R.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.