Tereza Ramba: Jakou lásku po ní zdědil její malý syn?

Je to něco málo přes měsíc, co se Tereza Ramba stala dvojnásobnou maminkou. K dvouletému synovi Mikolášovi přibyla sestřička Mira. Tereza je známá tím, že si své soukromí velmi dobře hlídá. Se svými fanoušky na sociálních sítích se tak o nejrůznější novinky ze svého života často dělí až s několikatýdenním zpožděním. Soukromí svých dětí chrání mimo jiné i tím, že je fotí tak, aby jim na snímcích nebylo vidět do obličeje, nebo jim obličejík zakrývá srdíčky.

Malý velký čtenář

V jedno z posledních příspěvků je tak z jejího synka vidět velmi málo, vlastně jen nohy a část rukou. Herečka totiž Mikoláše zachytila u jedné z jeho nejoblíbenější činnosti – čtení. Na snímku sedí dvouletý synek ve svém pokojíčku u stolu na židličce a „čte“ si. Kromě velké knihy, kterou drží v rukou, je za ním rovněž vidět i celá knihovnička s mnoha dalšími knížkami pro děti. Tereza fotku komentovala jen velmi stručně slovy: „Je po mně“. Je tedy hned jasné, po kterém z rodičů potomek lásku ke čtení podědil. Mikoláš je „začten“ do oblíbené obrázkové knihy, která se vztahuje k jednomu z ročních období. Jak potvrdily mnohé maminky v komentářích k příspěvku, tato kniha je u malých dětí bestsellerem. Pomocí obrázků totiž velmi originálním a nenásilným způsobem rozvíjí jejich fantazii i slovní zásobu. Nutno dodat, že malý klučina si „čtení“ opravdu užívá, o čemž svědčí i jeho pohodlné posezení, s jednou nohou na stole.

Herečka i spisovatelka

Pokud máte Terezu zafixovanou pouze jako herečku, nemáte tak úplně pravdu. Před necelými dvěma lety totiž napsala i vlastní knihu. Jedná se o velmi originální autorský cestopis s názvem DobroDruhům, ve kterém se svěřila se svými zážitky z mnoha zemí, které v době před pandemií koronaviru navštívila. Zatímco Tereza knihu napsala, manžel Matyáš ji doplnil autentickými fotografiemi a Terezina mladší sestra Sára unikátními ilustracemi.

Zdroj: Instagram/tereza.voriskova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu