Tereza Maxová oslavila své kulatiny mezi gorilami!

Společně s Evou Herzigovou, Simonou Krainovou a Danielou Peštovou patřila Tereza Maxová mezi české topmodelky, které na začátku devadesátých let dokázaly úspěšně prosadit ve světovém modelingu. Poslední srpnový den oslabila Tereza Maxová narozeniny, které by jí s ohledem na její stále mladistvý vzhled nikdo nehádal. Kdo by si ale myslel, že dort se svíčkami sfoukávala v nějaké luxusní restauraci obklopena rodinou a přáteli, mýlil by se.

Lepší než National Geographic

Kulatiny totiž oslavila na velmi nevšedním místě. V africké Rwandě mezi gorilami. O nevšední narozeninový zážitek se modelka se svými fanoušky pochlubila prostřednictvím unikátního videa na svém Instagramu. Video zachycuje Terezu v naprosté blízkosti těchto výjimečných majestátních zvířat, pro která, zdá se, blízkost lidí neznamená žádné obavy a chovají se zcela přirozeně. Kromě videa příspěvek obsahuje i několik fotografií Terezy s narozeninovým dortem a také s jejím milovaným manželem Burakem, se kterým do Afriky vyrazila. Štěstí a láska z Terezy jen září. Zda s nimi za dobrodružstvím vyrazily i jejich děti Mína a  Aiden z příspěvku není patrné.

Kráska se srdcem na správném místě

Tereza se narodila v roce 1971 v Pardubicích a do světa modelingu vstoupila krátce po maturitě v roce 1989. Tehdy odjela s kamarádkou Evou Herzigovou vlakem do Paříže a od té doby se začala psát její úspěšná modelingová kariéra. Poměrně brzy se vypracovala a začala spolupracovat s těmi nejprestižnějšími módními návrháři či módními a kosmetickými značkami, jako je například Dior, Chanel, Gucci, Prada, Ralph Lauren, Oriflame či Vichy. Její tvář zdobila titulní strany mnoha uznávaných módních časopisů. Velkou změnu jí do života přinesl rok 1997, když založila charitativní organizaci s názvem Nadace Terezy Maxové. Ta se zaměřuje především na pomoc opuštěným dětem v kojeneckých ústavech, v dětských domovech či centrech.

Zdroj: Instagram/terezamaxova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu