Tereza Brodská skoncovala se svou jedinou neřestí. Přestala ze dne na den kouřit!

Často se říká, že herci jsou pro to, aby dostali vysněnou roli, ochotni udělat téměř všechno. Zhubnout, ztloustnout, nechat si obarvit vlasy, narůst plnovous, ostříhat se dohola a mnoho dalšího. Tereza Brodská se tak například kvůli roli před několika lety naučila kouřit. Konec natáčení ale tehdy konec kouření neznamenal. Se svou jedinou neřestí se herečka rozhodla skoncovat až nyní.

Malý krok pro lidstvo, velký krok pro Terezu

Na svém instagramovém profilu publikovala před necelými dvěma týdny svou fotku s cigaretou v ústech a upřímný komentář: „Končím! Jak je ta slavná věta Neila Armstronga, když udělal první krok na povrchu Měsíce? Řekl: je to malý krok pro člověka, ale velký krok pro lidstvo. A já použiju tohle přirovnání: je to velkej krok pro Brodskou, malej pro lidstvo. Mějte se cigarety!“

Za všechno mohlo přání režisérky

Herečka začala kouřit až v dospělosti, konkrétně před devíti lety na žádost režisérky Terezy Kopáčové, když s ní natáčela jednu epizodu z cyklu Nevinné lži. Cigareta se pak stala jejím společníkem nejen při natáčení, ale i v běžném životě.

Ihned poté, co Tereza své rozhodnutí přestat kouřit zveřejnila, se jí dostalo velké podpory a pochvaly nejen ze strany jejích fanoušků, ale i některých kolegyň, například herečky Evy Decastelo nebo zpěvačky Marty Jandové. Někteří hereččini obdivovatelé a obdivovatelky se též svěřovali se svými vlastními zážitky z odvykání, ať již úspěšného či neúspěšného.

Cesta k cíli bude náročná

Tím, že Tereza své rozhodnutí veřejně publikovala, si z toho vlastně udělala takovou osobní výzvu. Ví, že jí teď může „kontrolovat“ mnohem více lidí a možná právě to jí dodá potřebnou sílu a motivaci. Herečka též prozradila, že kouřila patnáct cigaret denně. Mimochodem cigarety neodmyslitelně patřily k Terezině mamince Janě Brejchové, na některých ze svých ikonických fotografií, je zachycena právě s cigaretou.  

Zdroj: Instagram/brodskatereza, super.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu