Tereza Brodská se pochlubila poštovní známkou se svým tatínkem

To, že je herečka Tereza Brodská dcerou dvou slavných českých herců Vlastimila Brodského a Jany Brejchové, ví skoro každý. Čas od času se herečka na svém instagramovém profilu pochlubí fotkami z dětství, které poodhalují soukromý život oblíbené herecké dvojice šedesátých a sedmdesátých let. Nyní se pochlubila poštovní známkou, která byla vydána jako pocta k nedožitým stým narozeninám Vlastimila Brodského.

Bróďa a Hugo

Oblíbený herec se narodil 15. prosince 1920, a již vloni tak Česká pošta v rámci příležitostných známek věnovaným českým hercům vydala poštovní známku s jeho podobiznou. Na známce, jejímž autorem je akademický malíř Jan Maget, je Vlastimil Brodský vyobrazen společně se svým milovaným jezevčíkem Hugem. Herečka v komentáři poodhalila, že hodně přemýšleli, jak tatínka na známce zvěčnit, a zda s Hugem, nebo bez něj. Nakonec se rozhodli jeho nerozlučného čtyřnohého přítele do portrétu zahrnout. S výslednou podobou je Tereza velmi spokojená, existuje i varianta známky společně s vlastním hercovým autoportrétem.

Drsnosrstého jezevčíka Huga měl Vlastimil Brodský třináct let a trávil s ním většinu svého času. Není tedy divu, že se stal jeho velmi blízkým společníkem. Jednu dobu dokonce herec vyslovil přání, že by pro ně oba bylo nejlepší zemřít společně. Nakonec se tak ale nestalo, před svou poslední cestou na chalupu ve Slunečné, kde se herec v roce 2002 dobrovolně rozhodl ukončit svůj život, nechal svého milovaného čtyřnohého miláčka u své známé, která ho už předtím několikrát hlídala.  

Korespondence byla jeho zálibou

V reakcích na komentáře svých fanoušků, kteří často psali, že je známka s Vlastimilem Brodským velmi potěšila a zároveň dojala, Tereza prozradila i několik dalších informací o svém milovaném tatínkovi. Například, že až do konce svého života velmi rád psal a posílal dlouhé dopisy. Kromě známky s Vlastimilem Brodským vyšla i známka s jeho hereckým kolegou a přítelem Jiřím Sovákem, který se rovněž narodil v roce 1920.

Zdroj: Instagram/brodskatereza

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu