Tereza Brodská prozradila, co ji v životě nejvíc mrzí

Každý máme ve svém životě okamžiky, které bychom nejradši vymazali. A občas se většina z nás též zasní a představuje si, jaké by to mohlo být, kdyby určité situace v našem životě vůbec nenastaly. Herečka Tereza Brodská se nyní svým fanouškům, se kterými se pravidelně dělí o vzpomínky na své slavné rodiče Janu Brejchovou a Vlastimila Brodského, svěřila, že jednou z věcí, která ji v životě nejvíc mrzí, je právě rozvod jejích rodičů.

Velká rodina

Vzápětí ale dodala, že zároveň jednou z věcí, za které je ve svém životě vděčná, je nádherné dětství, které mohla prožít. Na rozdíl od většiny ostatních dětí totiž, jak vzpomínala ve svém instagramovém příspěvku, měla dvě maminky a dva tatínky. Vzhledem k obrovské pracovní vytíženosti svých rodičů od šesti týdnů až do druhé třídy bydlela a vyrůstala u tety Blanky a její rodiny. Blanka byla starší sestrou Jany Brejchové a s manželem Vláďou vychovávala kromě Terezy i své dvě děti.

Vlastní rodiče za Terezou jezdili spíše jen na návštěvu a zpátky domů se k nim nastěhovala až po nástupu do školy. Šťastná rodina ale bohužel neměla příliš dlouhého trvání. O pouhých několik let později Jana Brejchová požádala o rozvod. Naprostá většina dětí nese rozvod rodičů těžce, Terezu navíc zasáhl v době, kdy pomalu začínala dospívat, a mnohé věci tak více chápala a prožívala.  

Manželství hereckých legend

Rozvod nebyl jednoduchý nejen pro Terezu, ale ani pro Janu Brejchovou, které měl celý národ její rozhodnutí za zlé, ani pro Vlastimila Brodského, kterého žádost o rozvod velmi ranila. Přitom se mnoho let zdálo, že oba slavní herci jsou pro sebe, četným odlišnostem navzdory, jako stvořeni. Vzali se po krátké známosti v roce 1964, dokonce si úmyslně jako datum svatby zvolili pátek třináctého. Janě Brejchové tehdy bylo dvacet čtyři let, Vlastimilu Brodskému o necelých dvacet let více.

Navzdory mládí byl Vlastimil Brodský pro Janu Brejchovou v pořadí již třetím manželem. V osmnácti letech řekla své ano tehdy ještě neznámému režisérovi Miloši Formanovi a rok byla vdaná též za německého herce Ulricha Theina. I pro Vlastimila Brodského se nejednalo o první sňatek, v minulosti byl ženatý s tanečnicí Boženou Křepelkovou, se kterou měl syna Marka.

Během manželství spolu dvojice společně hrála v mnoha nezapomenutelných filmech, kde byla na první pohled patrná jejich vzájemná chemie. K nejznámějším snímkům patří především Ženu ani květinou neuhodíš, Noc na Karlštejně a Hodíme se k sobě, miláčku…?.

Zdroj: Instagram/brodskatereza

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu