Taťána Gregor Brzobohatá potěšila seniory v Ostravě. Neuvěříte, v čem je vozila!

Taťána Gregor Brzobohatá už dávno není pouze modelkou a jedinou českou vítězkou soutěže Miss World. Před více než dvanácti lety založila nadaci Krása pomoci, která se zaměřuje na pomoc seniorům. Jedním z posledních počinů nadace, kterým se Taťána pochlubila i na svém instagramovém profilu, je zakoupení speciálního vozítka, které mohou nově využívat senioři v Ostravě.

Originálním vozítkem za zážitky i vzpomínkami

Nový dopravní prostředek je svým způsobem typ rikši, která v sobě kombinuje kolečkové křeslo pro seniory a elektrické jízdní kolo. Speciální vozítko bylo možné zakoupit díky výtěžku z charitativní tomboly společnosti B od B cars, která se zaměřuje na prodej automobilů britských značek. Jako první novou rikšu řídila po hlavní třídě v Ostravě-Porubě právě Taťána Gregor Brzobohatá. Jedinečné vozítko umožní seniorům, aby se mohli podívat do míst po Ostravě, na která mají například hezké vzpomínky z mládí. Podobně jako tomu bylo u pana Jaroslava z Domova pro seniory Slunečnice, který byl prvním seniorem, který si rikšu vyzkoušel. Vozík bude zaparkovaný právě v tomto domově pro seniory a jízdu budou zajišťovat dobrovolníci z centra Adra v Ostravě a v Havířově.

Z modelky spisovatelkou

V uplynulých měsících Taťána svůj čas věnovala  především práci v nadaci, neboť pandemie koronaviru a následná restriktivní opatření měla poměrně zásadní vliv i na život mnohých seniorů. Cítili se totiž ještě osamělejší a opuštěnější než dříve. Kromě toho ale rovněž napsala svou vlastní knihu. V době loňského lockdownu se totiž rozhodla podělit se svými příznivci o svůj životní příběh ze svého úhlu pohledu. Zároveň si ale dala za cíl, aby se kniha stala pro mladé lidi určitou motivací k tomu, aby byli více aktivní a začali se věnovat něčemu konkrétnímu, nikoli pouze sociálním sítím. Knihu Taťána nazvala Pokračování příště – Vážně nevážná kniha o všehochuti života.

Zdroj: Instagram/ tatianagbrzobohata

Autor: Martina Šťastná
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu