Tamara (32): Nechala jsem na manželově počítači otevřený email. Teď máme tichou domácnost

Už dlouhou dobu mě trápí tahle koronakrize, která se podepsala na našich výplatách. Já jsem měla docela dobrou brigádu při mateřské, navíc z domova, takže jsem byla spokojená. Ale první vlna koronaviru mě o tento přivýdělek připravila – a od té doby si nemůžu najít nic, co by mne bavilo, nebo alespoň přineslo trochu peněz navíc do rodinného rozpočtu. Už jsem dokonce snížila i své požadavky a byla jsem schopná vzít prakticky cokoliv.

Potřebuji práci!

Odpovídala jsem na spousty inzerátů, už mi bylo docela jedno, na jakou práci to je, hlavně že budu dělat něco. Také jsem si pár inzerátů podala – hlídání dětí, úklid, prakticky cokoli. Ale v dnešní době jsem ani ve velký úspěch nedoufala. Celý život jsem pracovala na obchodním oddělení jedné firmy, a poté jsem žila v zahraničí, kde jsem pracovala v restauraci. Pak už následovala rodina a dvě mateřské po sobě. Teď už mi půjde i mladší syn do školy a já toužím zase začít pracovat.

Ozvala jsem se bývalému šéfovi, který mi sliboval, že mi místo podrží klidně i několik let. Jenže nepodržel. Nějak už asi nepočítal, že bych se někdy vrátila, když jsem byla tak dlouho pryč – a má už plně obsazeno. Navíc si na obchodní oddělení dosadil svou přítelkyni i dospělou dceru, takže nemám šanci se na jejich místo prostě dostat, i kdybych byla sebelepší.

Nahý úklid

Když jsem zase jednou procházela inzeráty, narazila jsem na „nahý úklid“. Moc jsem nad tím nepřemýšlela a odepsala jsem. Spíše mne zajímaly podmínky a všechno okolo – až poté bych se nad tím vůbec zamyslela, jestli bych se vlivem okolností byla schopna snížit i k něčemu takovému. Spíš si myslím, že ne, ale prostě mne jenom zajímalo, jak to vlastně probíhá. A co si budeme – určitě je to za víc peněz než doplňování zboží. A jelikož splácíme hypotéku, tak si rozhodně nemůžeme vyskakovat.

Jenže – udělala jsem velkou chybu. Neuvědomila jsem si, že jsem ten den byla na manželově pracovním počítači, a zapomněla jsem se na emailu odhlásit. Manžel si normálně mou poštu nečte, ale jelikož ho předmět zprávy „nahý úklid“ doslova trknul do očí, tak svou zvědavost neukojil a celou konverzaci s agenturou si přečetl.

Vůbec si nenechal vymluvit, že jsem ani nepřemýšlela, jestli bych to dělala, jen mne zajímaly podmínky, protože jsem prostě zoufalá, co se práce a peněz týče. Teď máme tichou domácnost a já nevím, jestli se mám snažit mu to nějak vysvětlovat, nebo jestli ho mám prostě nechat vychladnout a počkat si, s čím přijde a kdy bude schopný si v klidu promluvit.

Cítím ale, že ta důvěra mezi námi se docela prolomila. Mám se snažit, nebo raději vyčkávat?

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT