Tamara (28): Za svého partnera se musím často stydět, i ve společnosti se chová jako neandrtálec

Kamarádky se diví, že s ním ještě pořád jsem, maminka zrušila naše nedělní rodinné obědy, jen aby se s ním nemusela potkávat – já ho však stále miluji.

Že se můj přítel chová jako neandrtálec ale sama dobře vím, a tak se ani nedivím, když mi přijde pozvání na nějakou akci jen pro mě. Už jej raději ani nikam nevodím, protože vždy vím, jak by to dopadlo.

Rockový ďábel

Já jsem hodně živočišný typ a mám ráda tvrdší muziku. Na jednom malém koncertě jsem poznala svého současného partnera Otu. Je to rocker tělem i duší, nezáleží mu na tom, jak vypadá, nedbá na čisté a upravené oblečení, ve společnosti si klidně uleví nebo si po jídle brkne, pije dost alkoholu a občas si dá i něco tvrdšího, ze všeho nejraději kouří marihuanu.

Tento rockový ďábel je ale ve skrytu duše hrozně hodný a věrný muž, je skvělý milenec a dokáže se o mě postarat. Mé okolí tohle ale nevidí, a tak ho už s sebou raději ani nikam neberu.

Chci, aby se změnil

I když jsem pořád do něj zamilovaná, stále bych na něm chtěla něco změnit. Mrzí mě, že spolu nemůžeme jít do společnosti, že jdu vždycky na nějakou akci sama. Je to ale dobře, na našem firemním večírku mi minulý rok udělal neuvěřitelnou ostudu, když se opil a mému šéfovi sprostě nadával, protože nám snížil vánoční odměny.

Takhle se to nedělá – a já jsem v pondělí po večírku byla půl hodiny na koberečku. Na svatbě mé nejlepší kamarádky dokonce pozvracel dvě družičky a nakonec usnul na stole. Na svatbu druhé kamarádky mi tak už přišla pozvánka, kde bylo důrazně napsáno, že mám přijít bez doprovodu.

Maminka z něho má strach

Moje maminka zase pořádá skoro každou neděli rodinný oběd, kde se sejdeme všichni včetně mé starší sestry s rodinou. Už se ale obědy nepořádají, mamka je zrušila, protože má z Oty strach. Jednou se totiž ošklivě pohádal s naším tátou a málem došlo i na ruční vyřizování účtů.

Do toho si přimyslete, že se vlastně nic nestalo, Ota měl jen špatnou náladu. Stydím se a štve mě to. Ota si nebere servítky, mluví z patra a často vypadá, jako by celou noc pil někde s bezdomovci pod mostem, jeho oblečení tomu napovídá.

Nepřehlédněte: Jitka (32): Přítel mě má za bohyni a neskutečnou bojovnici. Kdyby věděl pravdu, asi by mě opustil.

Mockrát jsem přemýšlela o tom, že ho opustím, ale nedokázala jsem to. Teď už to neudělám, protože spolu čekáme dítě. Děsím se ale chvíle, kdy to budu oznamovat své rodině a přátelům.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT