Také jsou vaše dítka tak upřímná, jako dcerka herečky Marie Doležalové?

K vánočním svátkům neodmyslitelně patří také pohádky. Asi nikdy jindy v roce nenajdeme v televizním programu tolik pohádek jako právě v období Vánoc. Každý z nás má nějakou tu svou oblíbenou, na kterou se rád podívá již poněkolikáté. Pustit dceři pohádku se rozhodla i herečka a blogerka Marie Doležalová, nemyslela ale, že to bude mít takové následky.

Znáte tuto pohádku?

Marii Doležalovou má většina z nás už po léta spojenu především s rolí Saši v komediálním seriálu Comeback, i když od té doby se objevila i v mnoha dalších seriálech či filmech. Úplně první rolí před kamerou pro ni ale byla v roce 2006 role princezny v pohádce Jaroslava Hanuše Lojzička je číslo. Marii bylo v té době devatenáct a byla ještě studentkou hudebně dramatického oddělení Pražské konzervatoře. Role Išky ve filmu Pusinky, kterou na sebe poprvé více upozornila, přišla až o rok později. Právě pohádku Lojzička je číslo se nedávno Marie rozhodla pustit své tříleté dcerce Alfrédě.

Co na srdci, to na jazyku

Jak se Marie ve svém vtipném komentáři, který jejím obdivovatelům odhalil nečekané následky, které s sebou sledování pohádky přineslo, svěřila, je to jediná pohádka, ve které zatím hrála, a tak to pro ni byl i svým způsobem dojemný okamžik. I když na druhou stranu se sama sobě v pohádce nelíbí a nejraději by ji přetočila. Tedy kdyby to šlo. Její dcera Alfréda ji ale svými poznámkami během sledování pohádky vrátila zpátky na zem s tím, že pohádku už by přetočit stejně nemohla. Proč? Dcerčiny dětsky upřímné hlášky typu: „To jsi ještě byla hubená.“ nebo „Jenom jsi hrála, že máš malý prsíčka, ale přitom jsi měla veliký.“ na tom měly velkou roli.

To, že jsou malé děti svou upřímností známé, potvrdily i mnohé komentáře Mariiných fanynek, které popisovaly zážitky s jejich dětmi, například: „Češu dceru a říkám…ty máš tak hezký obličej! A ona na to…ty taky, když se namaluješ.“ nebo „Maminko a jak to, že tobě se ten pupík tak klepe. Mně ani Amálce se přece neklepe.“, případně „Já jsem jako malá mamince láskyplně oznámila, že má fousky jako Klaus. Bylo mi asi pět a Václav Klaus byl premiérem… Matka si od té doby depiluje horní ret.“

Zdroj: Instagram/dolezalova.marie

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu