Syndrom vyhoření zná každý. Které celebrity jím ale prošly?

Kdo by nezáviděl slavným celebritám jejich život. Cestují na nejexotičtější místa na světě a s finanční stránkou si rozhodně hlavu lámat nemusí. Navíc se zdá, že jejich práce je pro ně spíše zábavou, než prací nabitou stresujícími povinnostmi.

Ovšem všichni v herecké branži to neměli jednoduché a byly doby, kdy nejedna osobnost chtěla svou kariéru ukončit. My vám teď pár z nich představíme.

Joe Pesci

Joe, který je stejně dobrý herec, tak i hudebník, na počátku své kariéry zažil neúspěch, co vyústil k rozhodnutí opustit herectví a pokračovat v oboru gastronomie. Jednoho večera mu zavolal herec Robert DeNiro a nabídl mu hlavní roli ve filmu Zuřící býk z roku 1980. Po dlouhém váhání roli přijal.

Dnes je za ni velmi vděčný, protože právě díky tomuto filmu byl nominován na Oscara. Tuto akademickou cenu však získal až za roli psychopatického gangstera Tommyho DeVita ve filmu Mafiáni. Že vám toto jméno nic neříká? Zkuste si vzpomenout, na „mokré bandity“ z filmu Sám doma. Poznáváte ho? Je to přece Harry!

Michael B. Jordan

Každý, kdo sledoval úspěšný seriál The Wire – Špína Baltimoru, může s jistotou říct, že Michael má herectví v krvi. Avšak ani on to neměl vždy jednoduché. Největší potíž byla v tom, že Michael nemohl dlouhou dobu najít skutečně dobrého agenta. Nakonec se mu to ale podařilo, a tak herec zazářil ve filmech Creed nebo Fruitvale.

Melissa Mccarthy

Kdo by neznal pojašenou Sookie z Gilmorových děvčat. Melissa byla dvakrát nominovaná na Oscara a svou kariéru uchopila tím správným směrem. Když s herectvím začínala, řekla si, že pokud se do jejich 30 let neobjeví „velká role“, s herectvím skončí. Naštěstí se týden před jejími třicátinami objevila zmiňovaná role v Gilmorkách – a dveře do Hollywoodu se otevřely.

Mark Ruffalo

Marka čekala dlouhá cesta k jeho vysněné roli. Procházel od jednoho castingu k druhému, aby se uživil, bral malé role, které se zrovna objevily. Když byl na pochybách, vložila se do hry jeho matka. Mark si zahrál v oblíbených filmech jako je „Co je šeptem…“ nebo „Přes noc třicítkou“, ale až role Hulka pro něj byla tou vytouženou.

Kristen Stewart

Cesta Kristen Stewart od obyčejné dívky k populární hollywoodské hvězdě nebyla žádnou procházkou. Ačkoli ji nejvíce proslavila role Belly z Twilight ságy, herectví se věnuje už od svých jedenácti let. Poprvé se objevila v dramatu Životní jistoty – a od té doby obrážela jeden konkurz za druhým. Na nich však moc kvůli své nervozitě nezazářila. Tu však mohla uplatnit až jako nervózní teenagerka zamilovaná do upíra.

Jennifer Aniston

Možná vás zaskočilo, že oblíbená Rachel Greenová z ještě oblíbenějšího seriálu Přátelé o ukončení herecké kariéry také uvažovala. Zmínila se o tom v jednom rozhovoru pro The Morning Show, ovšem co ji k tomu vedlo, neřekla.

Naštěstí všichni zmiňovaní se vrátili opět do „hereckého sedla“ – a my se tak můžeme těšit z jejich filmových příběhů.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu