Srdíčková dekorace je na Valentýna prostě nezbytná. Vyrobte si papírová srdíčka

Pokud si chcete vyrobit pár jednoduchých srdíček, která jsou zajímavá především tím, že se nejedná o variantu červených a růžových kousků, máme pro vás perfektní tip! Postupujte podle těchto kroků a snadno vytvoříte krásné papírové dekorace ve tvaru srdíček. Jsou zábavná, vyjadřují lásku a můžete si s nimi ozdobit celý byt!

Krok 1: Připravte si materiál

Ideální pro výrobu srdíček je papír z novin nebo časopisů. Barevné stránky, potištěné stránky, to vše vytváří jedinečný a originální vzhled výsledné dekorace. Kromě toho budete potřebovat už jen nůžky, lepidlo, pravítko a tužku.

Krok 2: Tři délky proužků

Anketa: Vyrobíte si tuto dekoraci?
Celkem hlasů: 92

Papír si položte na hladký povrch a pomocí pravítka a tužky změřte a označte pruhy široké zhruba 3,5 centimetrů, ale je to na vás. Když budete dělat celou sbírku srdíček, možná se vám právě zalíbí, když každé srdíčko bude jinak široké. Proužky potom vystřihněte. Šířka je tedy dána, a teď budete potřebovat různou délku proužků. Vnitřní proužek udělejte například dlouhý 13 centimetrů. Střední pás potom bude 17 centimetrů a vnější pásek bude dlouhý 21 centimetrů.

Krok 3: Jedna a druhá polovina srdce

Jeden konec nejkratšího, středního a nejdelšího proužku slepte k sobě. Postupně z nich vytvořte obloučky tak, že k sobě přilepíte i druhé konce proužků různé délky. Tím vám vzniknou tři půlkruhy různé velikosti. Nyní máte hotovou jednu polovinu srdce a stejným způsobem si připravte i druhou polovinu. Poté si vystřihněte další proužek papíru libovolné délky, který vložíte mezi obě poloviny srdce, kde bude sloužit jako podpora.

Krok 4: Dvě poloviny tvoří celek

Jeden konec půlkruhu, „půlsrdíčka“, slepte s koncem podpůrného proužku a druhý konec nalepte na střední pásek papíru tak vysoko, aby vám vznikl hezký tvar srdíčka. Vlastně srdíček, protože výsledný tvar se vytvoří od nejmenšího srdíčka po největší ze všech tří slepených proužků různé délky. Druhou polovinu, druhé „půlsrdíčko“, přilepte ke středovému proužku tak, aby se zrcadlově shodovaly obě strany srdíček.

Když víte, jak si vyrobit papírové srdce, můžete jich udělat desítky. Dobrým tipem na zajímavý papír jsou například noty z hudební partitury či stránky ze starých knih. Svá srdíčka můžete pověsit svisle ze stropu, můžete z nich vytvořit ozdobný řetěz nebo je jako dekoraci připevnit na špejli a zapíchnout do květináče.

Dobře se bavte a pamatujte, že kreativitě se meze nekladou!

Autor: Michaela Richterová

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT