Společná svatba matky a dcery. Proč ne?

Aisling Cislikauskiene (35) a její maminka Trisa Duffy (53) mezi sebou dělí pouhých 18 let, a jak samy říkají, jsou spíše jako nejlepší kamarádky než jako matka a dcera. Aisling a Trisha se ve stejnou dobu se svými partnery zasnoubily. A jelikož mezi sebou mají vztah, jaký mají, rozhodli se uspořádat společnou svatbu.

Aisling se zasnoubila v roce 2016, jenže se svatbou stále otálela. V roce 2019 požádal o ruku Trishu její partner Joe. Od té doby začaly oba páry plánovat své svatby samostatně. Až jednou Trisha prohodila vtípek, že by mohli svatbu uspořádat společně.

Trisha se pustila do velkých příprav, její dcera Aisling jí byla samozřejmě při ruce, a schvalovala všechny jemnější detaily, takže se nikdo nemusel obávat, že svatba bude v režii pouze jednoho páru.

Své „ano“ si oba páry řekly na den svatého Valentýna, 14. února roku 2020 v hotelu Castleroy Park Hotel, nacházejícím se v Limericku v Irsku. Svým 160 hostům až do poslední chvilky ale neřekli, že svatba je společná.

A jak na to vzpomíná Aisling?

 „Když maminka poprvé navrhla, abychom měli společnou svatbu, myslela jsem, že si žertuje! „Marius a já jsme jí řekli, aby nebyla hloupá, a řekli jsme, že nechceme bránit jejich velkému dnu.“ Ale čím více jsme o tom mluvili, tím více se zdálo, že je to dobrý nápad. „Vycházíme spolu výborně, i jako čtveřice, chodíme spolu na večeře, trávíme spolu víkendy, proto jsme si nakonec řekli – proč ne?

null

null

Věděli jsme, že bychom mohli ušetřit spoustu peněz tím, že budeme mít jednu velkou svatbu, a bylo by pro všechny naše hosty jednodušší přijít na jednu událost – spíše než na dvě.“ vzpomíná Aisling. „Byl to ten nejlepší den, který jsme spolu s maminkou prožily a podělily se tak vzájemně o náš velký den. Jsme spíš jako nejlepší přítelkyně než matka s dcerou, nic bych na tom neměnila.“

Tato čtveřice má mezi sebou skutečně ojedinělý vztah, protože se vydali společně i na své líbánky – týdenní cestu po španělských ostrovech.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT