Spokojená žena radí Nele: Je důležité s partnerem mluvit o věcech, které jsou nepříjemné. I pokud se jedná o nevěru s jinou ženou

Už dva roky mám přítele Marka, se kterým nám to klape. Před rokem jsem se ale opila a skončila v posteli s kamarádkou. Od té doby mě holky přitahují stále více a svého přítele čas od času podvádím.

Tento článek vychází z reálného příběhu zaslaného naší čtenářkou. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Potom si ale všechno vyčítám, netrápí mě ani tolik nevěra jako to, že nevím, co se to se mnou děje. Nevím, co mám dělat dál, zda chci být v budoucnu se ženou, nebo s mužem. Nikdy by mě nenapadlo, že něco podobného zažiji.

Jsem lesbička nebo bisexuálka?

Přiznám se, že se moc nevyznám ve všech těch termínech, které určují sexuální orientace. V hlavě mi ale poslední dobou běží hrozné myšlenky. Nevím, kam se mám zařadit a co vlastně chci. Mám docela dobře fungující dlouhodobý vztah s úžasným klukem, ale již téměř rok ho podvádím se ženami. Holky mi jako milenky vyhovují mnohem více, na druhou stranu si nedokážu představit, že mám s nějakou žít. S přítelem se cítím doma moc dobře, ráda s ním trávím čas, ale když spolu spíme často myslím na své milenky.

Ty mám celkem tři. Dvě jsou moje blízké kamarádky a ta třetí je moje kolegyně z práce. Je starší než já o deset let – a moc věcí mě naučila. Líbí se mi, že si můžu se všemi popovídat a mít s nimi i bližší vztah. Poprvé jsem spala s holkou v opilosti a bylo to spíše jen ze zvědavosti. Ovšem už jsem nedokázala z hlavy vymazat ten skvělý pocit z milování se ženou, že jsem to chtěla opakovaně. Ukončit svůj vztah s přítelem ale také nechci.

Čtěte také: Kája (25): Moje matka obviňuje mého bývalého učitele z toho, že jsem gay.

Jak z toho ven?

Ráda bych si ale ujasnila, co vlastně chci. Žít s holkou bych asi oficiálně nedokázala, ale mohu snad být celý život s mužem a do toho spát s někým jiným? To bych nikdy nechtěla dopustit, už teď je mi na nic z toho, že musím Markovi lhát a podvádět ho. Mám v sobě obrovský zmatek a trápí mě to stále více.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu